Ahmet Ağaoğlu ile Trabzonspor’un Yolları Ayrıldı

Trabzonspor; 2021 – 2022 sezonunda tarihe geçecek türden bir şampiyonluk yaşadı. Bordo mavili takım; 38 yıllık özleme son vererek Trabzon şehrini sevince boğdu. Bu başarının en büyük pay sahiplerinden birisi de başkan Ahmet Ağaoğlu idi.

2022 – 2023 sezonu; Trabzonspor için pek iyi geçmiyor. Bordo mavili takım; zirve yarışının bir hayli gerisinde kaldı. Teknik direktör Abdullah Avcı çok fazla eleştiriliyor. Başkan Ahmet Ağaoğlu da transfer dönemindeki hataları ve Avcı’yı görevden alma konusunda tereddüt etmesi gibi hususlardan dolayı eleştirilerin merkezinde yer alıyordu. Fakat, 3 Mart 2023 günü sürpriz bir gelişme yaşandı. Ahmet Ağaoğlu; başkanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Trabzonspor Taraftarları Şaşkın!

Trabzonspor Yönetim Kurulu; 25-26 Mart 2023 tarihlerinde Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu kararı alarak herkesi şaşırtan bir karara imza attı. Bu gelişmenin ardından Ahmet Ağaoğlu’nun da görevinden istifa ettiği açıklandı. Ağaoğlu; Trabzonspor resmi sitesinden bir açıklama yaparak görevinden ayrıldığını duyurdu. Bu karar; bilhassa Trabzonspor taraftarları arasında şok etkisi yarattı.

Ahmet Ağaoğlu döneminin en büyük başarısı tahmin edebileceğiniz üzere lig şampiyonluğu oldu. Trabzonspor; 2021 – 2022 sezonunda en yakın rakibi Fenerbahçe’nin önünde ciddi bir puan farkıyla şampiyon olarak 38 yıllık özleme son verdi. Birçok Trabzonspor taraftarı; hayatları boyunca ilk defa lig şampiyonluğu görmüş oldu.

Trabzonsporlular; Ahmet Ağaoğlu’na yaşatmış olduğu şampiyonluktan dolayı büyük saygı duyuyorlar. Birçok taraftar; şok istifa kararının ardından üzgündü. Ağaoğlu’nun istifasının yanlış bir karar olduğunu söyleyenlerin sayısı hiç az değildi. Buna ek olarak, bazı Trabzonsporluların da Ahmet Ağaoğlu’nun bırakması gerektiğini düşündüklerini söyleyebiliriz. Ahmet Ağaoğlu; Trabzonspor tarihine damga vuran bir isim olarak hafızalardaki yerini her zaman koruyacak.

Ahmet Ağaoğlu Döneminde Dört Kupa Kazanıldı

1957 doğumlu iş insanı; 8 Nisan 2018 tarihinde Trabzonspor’un yeni başkanı oldu. Bu görevini 3 Mart 2023 tarihine kadar sürdürdü. 2019 – 2020 sezonunda Türkiye Kupası kazanıldı. 2020 – 2021 sezonunun hemen başında Türkiye Süper Kupası müzeye götürüldü. Trabzonspor; daha önce de söylediğimiz üzere 2021 – 2022 sezonunda Süper Lig şampiyonu oldu. Bunun yanı sıra, bu sezonun başında Sivasspor’u mağlup ederek Türkiye Süper Kupası’nı bir kez daha müzesine götürmeyi başardı.

Ağaoğlu’nun Görevini Bırakacağı Tahmin Ediliyordu

Ahmet Ağaoğlu’nun görevini bırakması her ne kadar sürprizmiş gibi dursa da camiaya yakın isimler bu karara pek şaşırmadılar. Bilhassa yaşanan ekonomik kriz; kongreyi zorunlu hale getirdi.

Trabzonspor; hem geçtiğimiz sezon hem de bu sezon çok sayıda transfer yaptı. Fakat, bu oyuncuların birçoğundan istenilen verim alınamadı. Ödenen yüksek yıllık ücretler kulübün mali dengesini bozdu. Ayrıca, takımın geçtiğimiz sezonun tam aksine bu sezon başarısız sonuçlar alması; yönetimde homurdanmalara neden oldu. Bordo mavili kulübün yeni başkanının kim olacağı herkes tarafından merak ediliyor.