Trabzon’da Spor – Trabzon’da Spor Aktiviteleri

Trabzon da spor dendiği zaman aklına ilk gelen şüphesiz ki Trabzonspor Kulübüdür. Sonuçta futbol yediden yetmişe herkesin kalbine taht kurmuş bir spor dalıdır. Üstelik Bordo-Mavi renklere sahip Karadeniz Fırtınası’da uzun yıllardır Karadenizlileri beraberinde bir çok heyecana da sürükler.

Futbol’un Karadeniz de büyük öneme sahip olmasının temel nedeni sadece Türkiye’de değil aynı zamanda Avrupa’da elde ettiği başarılardan dolayı Trabzon’u tanıtmakta önemli bir rol oynamıştır.

Diğer spor dallarında da başarılı gelişmeler kaydeden ve başarılara imza atan Trabzon kenti, ülkemizde ve yurt dışında çeşitli branşlarda boy gösteren oyuncular yetiştirmiş olmakla birlikte, önemli teknik adamların ve dünyaya mal olmuş spor adamlarının yetişmesinde büyük rol oynamıştır.

Trabzon’da spor alanında ki en önemli gelişmelerden biri tanesi de Avrupa Gençlik Yaz Oyunlarının düzenlenmesi ve 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatlarını düzenleyecek kent olarak ilan edilmesiydi. 2011 yılında atılan bu adım, Trabzon’da bir çok sportif komplekse kavuşturmuş aynı zamanda spor üzerine yapılan yatırımın da önünü açmıştır.

Trabzon’da Yapılabilecek Spor Aktviteleri

 1. Futbol
 2. Basketbol
 3. Voleybol
 4. Avcılık
 5. Atıcılık
 6. Atletizm
 7. Boks
 8. Güreş
 9. Judo
 10. Hentbol
 11. Su Sporları – Rafting – Trekking
 12. Dağcılık

Tüm güncel Trabzon haberlerine sayfamızdan anında erişebilirsiniz.

Trabzon'da Spor

Özet

Trabzon ili, spor dalı olarak sadece Futbol alanında değil aynı zamanda kendini bir çok spor dalında da kanıtlamış, Türkiye’ye ve Dünya’ya örnek olabilecek nadide şehirler arasındadır.