Trabzonspor Nenad Bjelica’nın Sözleşmesini Feshetmeye Hazırlanıyor

Trabzonspor’da kazan kaynıyor. Süper Lig’in en istikrarsız takımlarından birisi olan bordo mavili takım, sekizinci haftada deplasmanda Adana Demirspor ile karşı karşıya geldi. Futbolseverler, Trabzonspor’un bu maçta rakibine yenilmeyeceğini düşünüyorlardı. Ancak, öyle olmadı. Adana Demirspor, 29’uncu dakikada Nani’nin ayağından bulduğu golle maçı kazandı. Trabzonspor, maç boyunca varlık gösteremedi. Taraftarlar, kaybedilen maçın ardından bilhassa teknik direktör Nenad Bjelica’ya tepkiliydiler.

Trabzonspor

Hırvat Teknik Adamın Trabzonspor Performansı İçler Acısı!

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Trabzonspor, 2022 – 2023 sezonuna Abdullah Avcı ile başladı. Bir önceki sezon takımı şampiyon yapan Avcı’nın 2022 – 2023 sezonunda da güzel işlere imza atacağı tahmin ediliyordu. Ancak, işler farklı gelişti. Trabzonspor, Süper Lig’e kısa sürede havlu attı. Abdullah Avcı görevinden istifa etti. Yönetim, takımı bir süre Orhan Ak’ın çalıştırmasına karar verdi. Fakat, Orhan Ak dönemi kısa sürdü. Yeni başkan Ertuğrul Doğan, Nisan ayında takımın başına Nenad Bjelica’yı getirdi. Deneyimli teknik adam ile 30 Haziran 2024 tarihine kadar sözleşme imzalandı.

Nenad Bjelica, 2022 – 2023 sezonunda takımına herhangi bir katkıda bulunamadı. Yönetim, transfer dönemi boyunca Nenad Bjelica’nın istediği oyuncuları kadroya katmaya çalıştı. Trabzonspor, yeni sezona büyük hedefler ile başladı. Ancak, şu ana kadar oynadığı sekiz maçta dört galibiyet ve dört mağlubiyet aldı. Zirvenin bir hayli gerisinde kalan Trabzonspor, bu performansını devam ettirdiği takdirde ilk beşe dahi zor girer.

Nisan ayından bu yana Trabzonspor’u çalıştıran Nenad Bjelica, şu ana kadar takımının başında 16 maça çıktı. Bu maçlarda sekiz galibiyet ve sekiz mağlubiyet aldı. 1.5 puan ortalaması tutturdu. Ne yönetim ne de taraftarlar, Nenad Bjelica’dan memnunlar! Bu durum, Trabzonspor’da bir şeylerin değişeceğini ifade ediyor.

Deneyimli İsim Milli Arada Trabzonspor’a Veda Edecek

Trabzonspor’un Hatayspor’un ardından Adana Demirspor’a da yenilmesi, camianın sabrını taşırdı. Yönetim, Adana Demirspor maçının ardından teknik direktör Nenad Bjelica ile yolları ayırmaya karar verdi. Bu karar, deneyimli teknik adama tebliğ edildi. Yönetim ile Nenad Bjelica arasındaki fesih görüşmeleri devam ediyor. Bu sorun, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde milli ara sırasında çözülecek. Nenad Bjelica, resmen Trabzonspor’dan ayrılmış olacak. Hırvat teknik adama herhangi bir tazminat ödenip ödenmeyeceği henüz belli değil! Bordo mavili kulüp, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na konuyla ilgili bir açıklama yapacaktır.

Abdullah Avcı Trabzonspor’a Geri Dönüyor

2020 yılının Kasım ayında Trabzonspor’un başına geçen Abdullah Avcı, takımı 2021 – 2022 sezonunda şampiyon yaptı. Alınan kötü sonuçlar dolayısıyla 8 Mart 2023 tarihinde görevinden ayrıldı. O tarihten bu yana boşta olan deneyimli teknik adam, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde Trabzonspor’un yeni teknik direktörü olacak. Abdullah Avcı’nın yardımcılığını Egemen Korkmaz yapacak. Konuyla ilgili detaylar önümüzdeki günlerde belli olacak.