Galatasaray Daikin Nilüfer Belediyesi’ne Kaybetti

Vodafone Sultanlar Ligi’nde yeni sezon başladı. Maçların tamamına yakını 14 Ekim 2023 Cumartesi günü oynandı. 15 Ekim 2023 Pazar gününün programında tek maç vardı. Saat 15.00’te başlayan maçta Nilüfer Belediyesi ile Galatasaray Daikin karşı karşıya geldi. Maça Cengiz Göllü Voleybol Salonu ev sahipliği yaptı. Bursalılar, bu güzel Pazar gününde maçı izlemek adına salonu tamamen doldurdular. Gelin, bu maçta yaşananlara bir göz atalım!

Galatasaray Daikin Sahaya Beklenen Bir İlk Altı ile Çıktı

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Galatasaray, hem erkek hem de kadın voleybola yüksek bir bütçe ayırmıyor. Bu durum, transfer çalışmalarını olumsuz etkiliyor. Galatasaray Daikin kadın voleybol takımı, yeni sezona son derece mütevazi bir kadro ile başladı. Takımın toplam transfer bütçesinin yalnızca 850 bin Euro olduğuna dair iddialar vardı.

Galatasaray kadın voleybol takımını 2015 ila 2023 yılları arasında Ataman Güneyligil çalıştırdı. 1981 doğumlu antrenör, 2022 – 2023 sezonunun sona ermesi ile beraber takımdan ayrıldı. Takımın başına Guillermo Hernandez Naranjo getirildi. 1977 doğumlu antrenör, Türkiye Kupası maçlarında bu işi kotaramayacağına dair sinyaller verdi. Sarı kırmızılı takım, Türkiye Kupası’na çeyrek finale dahi yükselemeden veda etti.

Galatasaray’ın hedefi Sultanlar Ligi! Antrenör Guillermo Hernandez Naranjo, Nilüfer Belediyesi’nin gücünün farkındaydı. Takımını hafta boyunca bu maça hazırladı. Hedefi, Bursa deplasmanından galibiyet ile dönmek idi. Galatasaray Daikin, bu önemli maça Kanami Tashiro, Danielle Cuttino, İlkin Aydın, Logan Eggleston, Emine Arıcı ve Ayçin Akyol ilk altısı ile başladı. Bihter Dumanoğlu, takımın liberosu olarak görev yaptı.

Nilüfer Belediyesi’nin Tek Hedefi Galibiyet İdi

Nilüfer Belediyesi, Vodafone Sultanlar Ligi’nin dişli takımlarından birisi! Güncel tarih itibariyle, takımı Vital Heynen çalıştırıyor. Nilüfer Belediyesi, Galatasaray Daikin’in sezona kötü başladığının farkındaydı. Ancak, yine de maça temkinli bir şekilde hazırlandı. Vital Heynen, ilk altıda Eda Nazlı Kafkas, Lucille Gicquel, Laura Kunzler, Maria Yordanova, Beliz Başkır ve Deniz Uyanık’a yer verdi. Eylül Akarçeşme, takımın liberosu olarak görev yapan isimdi.

Beş Setlik Maçın Kazananı Nilüfer Belediyesi Oldu

Voleybol severler, Nilüfer Belediyesi – Galatasaray Daikin maçının çekişmeli geçeceğini düşünüyorlardı. Öyle de oldu. Nilüfer Belediyesi, ilk seti 25-20 kazanmayı başardı. Galatasaray Daikin, ikinci seti 25-22 kazanarak setlerde durumu 1-1’e getirdi. Ev sahibi ekip, üçüncü seti 25-20 kazanarak bir kez daha öne geçti. Maçı kaybetmek istemeyen Galatasaray Daikin, dördüncü seti 25-18 kazanmayı başardı. Her şey beşinci sette belli olacaktı. Bu seti 15-13, maçı da 3-2 kazanan Nilüfer Belediyesi sezona galibiyet ile başlamış oldu.

İlkin Aydın, aldığı yirmi sayı ile Galatasaray Daikin’in en skorer ismi oldu. 23 yaşındaki oyuncu, kendisine atılan 43 pasın 18’ini sayıya çevirdi. Takımına iki blok sayısı kazandırdı.