Beşiktaş İç Transferde İki İsme İmza Attırmak İçin Uğraşıyor

Siyah beyazlı Beşiktaş, Süper Lig’in yedinci haftasında Konyaspor ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Medaş Konya Büyükşehir Stadyumu’nda oynanacak olan maçın favorisi yok! Beşiktaş, kadro kalitesi farkı ile bu maçı kazanmaya daha yakın olan taraf! Ancak, siyah beyazlı takımın formsuzluğu ve oyuncuların moralsizliği de ibrenin Konyaspor’a dönmesine neden oluyor.

Şenol Güneş, takımının altı haftada iki mağlubiyet alarak lider Fenerbahçe’nin sekiz puan gerisine düşmesinden dolayı rahatsız! Deneyimli teknik adamın Adana Demirspor maçının ardından sinirli olduğu ve kendi oyuncusu Salih Uçan’ı ittirerek sahadan çıkarmaya çalıştığı da gözlerden kaçmadı. Yönetim, kötü sonuçların devam etmesi halinde Şenol Güneş ile yolları beklenenden daha erken ayırabilir. 71 yaşındaki teknik adamın işinde eskisi kadar iyi olmadığı gerçeği dikkatlerden kaçmıyor.

Cenk Tosun ve Salih Uçan’a Yeni Sözleşme Teklif Edildi

Beşiktaş yönetimi, yaz transfer döneminin başından bu yana atılan kötü adımlardan dolayı taraftarların eleştirilerinin merkezi haline geldi. Başkan Ahmet Nur Çebi bu durumdan rahatsız!

Kendisi, bir yandan da taraftarların hoşuna gidecek türden işler yapmak istiyor. Yakından takip edenlerin bildiği üzere hali hazırda Beşiktaş kadrosunda yer alan Cenk Tosun ve Salih Uçan’ın sözleşmeleri, 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Beşiktaş yönetimi, takım adına bir hayli değerli olan bu iki isim ile yeni sözleşme imzalamayı hedefliyor. Oyuncuların menajerleri ile ilk görüşmeler gerçekleştirildi. İlk görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkmadı. Söz konusu görüşmeler, önümüzdeki günlerde devam edecek.

Beşiktaş’ın son on yılının en önemli isimlerinden birisi olan Cenk Tosun, 2022 – 2023 sezonunun başında siyah beyazlı takıma geri döndü. Taraftarlar, İngiltere’deki günlerini sakatlık ile geçiren oyuncunun artık Beşiktaş’a faydalı olamayacağını düşünüyorlardı. Ancak, 1991 doğumlu oyuncu, geçtiğimiz sezon zannedilenden daha iyi performans ortaya koydu. Golleri ile takımına hayat verdi. Bilhassa Beşiktaş’ın sezonun ikinci yarısında Fenerbahçe’yi deplasmanda farklı mağlup ettiği maçın kahramanlarından birisiydi. Cenk Tosun, Beşiktaş ile sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini yenilemeye sıcak bakıyor. Ancak, kendisi, Beşiktaş’tan yıllık 55 milyon Türk Lirası talep ediyor.

Yönetimin sözleşme yenilemek istediği bir diğer isim Salih Uçan! 1994 doğumlu oyuncu, Şenol Güneş’in takıma gelişi ile beraber ikinci baharını yaşamaya başladı. Harika performansı sayesinde milli takıma seçildi. Onun da sözleşmesi tıpkı Cenk Tosun gibi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Salih Uçan, Beşiktaş’tan ilk olarak üç yıllık sözleşme istedi. Buna ek olarak, oyuncunun yıllık ücret talebi de 45 milyon Türk Lirası!

Mert Günok’un Sözleşmesi Daha Önce Uzatılmıştı

Beşiktaş, çok uzun süreden bu yana iç transfer görüşmeleri yapıyor. 1989 doğumlu kaleci Mert Günok ile 31 Temmuz 2023 tarihinde sözleşme imzalanmıştı. Deneyimli kaleci, 30 Haziran 2025 tarihine kadar Beşiktaş’ın kalesini koruyacak.