Yusuf’un Nwakaeme Sevgisi

Trabzonspor’da küçük yaşlarda geçirdiği rahatsızlık nedeni ile kısmi beyin felci geçiren, trafik kazasında da annesini kaybeden Yusuf Şentürk, Anthony Nwakaeme’nin oynadığı maçları izlediğinde ve Anthony Nwakaeme gol attığında tepki veriyor ve gülümsüyor. Yusuf’un Trabzonspor sevdasına hiçbir şey engel olamıyor.

Anthony Nwakaeme, Yusuf’a imzaladığı formasını gönderdi ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Yengesi Yusuf’un telefondan maçları izlemesine yardımcı olduğunu söylüyor.

Trabzonspor Sevdasına Hiçbir Şey Engel Olamadı

Akçaabat ilçesine bağlı Darıca Mahallesi’nde yaşayan Yusuf Şentürk, küçük yaşlarda geçirdiği hastalık nedeni ile zaman ilerledikçe fiziksel fonksiyonlarını yitirdi. 9 yıl öncesinde trafik kazasında annesini kaybeden Yusuf annesinin kaybı sonrasında hastalığı iyice ilerledi. Yürüme ve konuşma yetilerini kaybeden Yusuf Şentürk’ün bakımını ise Nuran Şentürk yapıyor.

Babasının da benzer bir rahatsızlığı bulunması nedeni ile Yusuf’un bakımını babası sağlayamıyor. Fanatik bir Trabzonsporlu olan Yusuf Şentürk’e Trabzonspor hayranlığını hastalığı bil engelleyemedi. Neredeyse hiçbir şeye tepki vermeyen Şentürk, bordo mavililerin Nijeryalı futbolcusu Anthony Nwakaeme’nin oyunu ve gollerinin yer aldığı videoları izlediğinde tepki veriyor ve çoğunlukla gülümsüyor.

Yusuf’un bütün maçları takip ettiğini söyleyen yengesi Nuran Şentürk, Yusuf’un sağlıklı olduğu dönemde babası ile devamlı olarak maçları izlediğini ve yorum yaptığını söylüyor.

Bazı günler maçları karıştırdığı için babası ile tartışmalar yaşadığını futbolculardan Anthony Nwakaeme karşı ayrı bir sevgisi olduğunu söylüyor. Anthony Nwakaeme, Yusuf’a imzaladığı formasını gönderdi ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Yengesi Yusuf’un telefondan maçları izlemesine yardımcı olduğunu söylüyor.

Annesinden Emanet

Yengesi Nuran Şentürk Yusuf Şentürk ’ün hastalığının 10 yaşında meydana geldiğini söyledi. Hastalığın denge kaybına bağlı olarak yürümesini engellediğini söyledi. Annesinin Yusuf’u götürdüğü doktorların bu hastalığın bir çaresinin olmadığını söylediğini belirten yenge Şentürk, 2012 senesinde Yusuf’un annesi trafik kazasında vefat ettiğini babasının ise benzer bir hastalığa sahip olduğu için Yusuf’a bakamadığını belirtti.

Yusuf’un küçüklüğünün zaten kendi çocukları ile beraber geçtiğini bir dönem çok hasta olunca yoğun bakımda 3 ay kaldığını söyledi. Yemek yiyemediği için de o dönem çok zayıfladığını ve bedeni zayıf düştüğünü belirtti. Bu sürçte aralarında bir bağ oluştuğunu ve kendisinin annesinin kendisine emaneti olduğu için sevgiyle baktığını söyledi.