Yusuf Yazıcı Etkisi

Geçen sene yaz transfer döneminde Yusuf Yazıcı, Süper Lig’de göstermiş olduğu başarılı performansından dolayı yüksek bir bonservis bedeliyle Tranbzonspor’dan Fransa Lig 1 ekiplerinden Lille’e transfer olmuştu.

Yusuf Yazıcı Lille’de oynadığı 2019-2020 sezonunda 25 maçta forma giyebilmişti. Oynadığı bu 25 maçta sadece 1 gol atıp 4’te asist yapmıştı. Yusuf Yazıcı, sergilemiş olduğu bu ortalama performans ile adından pek fazla söz ettirememişti.

Fakat 2020-2021 sezonunda yani bu yılın başlagıcından itibaren Lille’de adeta Yusuf Yazıcı fırtınası esiyor. BU sezon 17 maçta forma giyen Yusuf Yazıcı, daha şimdiden 10 gol atıp 2 de asist yaparak oldukça başarılı bir performans ortaya koymuş oldu.

Özellikle Avrupa Ligi’nde, takımı Lille’in Milan’a karşı deplasmanda oynadığı maçta 3 gol atması ve akabinde evinde oynadıkları bir diğer Avrupa Ligi’nde yine 3 gol atmasından sonra hem futbolcunun yıldızı parladı hem de takımın en golcüleri arasında yerini almış oldu.

Yusuf Yazıcı Trabzonspor’dan transfer olurken, Trabzonspor’un diğer genç yeteneklerininde transferleri gündemdeydi. Bu isimler şüphesiz Abdülkadir Ömür ve Uğurcan Çakır.

Hala Trabzonspor’da başarılı bir performans sergileyen bu ikilinin önümüzdeki dönemde transfer olmaları hala gündemde. Avrupa’dan iki farklı kulübün, Trabzonspor’un Sivasspor ile oynacağı maçı izleyeceği ve Abdülkadir Ömür ve Uğurcan Çakır’ı değerlendirecekleri öğrenildi.

Bu kulübün ise Fransa’nın diğer büyük kulüplerinde Lyon olduğu belirtildi. Şüphesiz bu durumun gerçekleşmesinde, Yusuf Yazıcı’nın Fransa’daki performansından dolayı gerçekleşebildiğini de es geçmemek gerekir.  

Lyon Temsilcileri Bu İki Oyunucuyu İzleyecek

Trabzonspor’un iki genç yeteneği, Abdülkadir Ömür ve Uğurcan Çakır sergiledikleri performans ile kulüplerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz sezon da transferleri gündemde olan ikili, Trabzonspor ile yollarına devam etme kararı almıştı. Hem Yusuf Yazıcı’nın hem de bu sezon başında Beşiktaş’tan Lille’e transfer olan Burak Yılmaz’ın orada sergilemiş oldukları performanslar, yurt dışından birçok kulübün yönünü Türkiye’ye çevirmişti.

Sabah Gazetesi’nin haberine göre, Trabzonspor’un Sivasspor ile oynayacağı mücadeleyi izlemek için Avrupa’da iki kulübün temsilcilerinin geleceği öğrenildi.

Bu temsilciler, Abdülkadir Ömür ve Uğurcan Çakır’ın performanslarını takip edecekler. 21 yaşındaki Abdülkadir Ömür ile 24 yaşındaki Uğurcan Çakır’ın, önümüzdeki transfer dönemlerinde Avrupa kulüplerinde oynaması hiç de sürpriz olmayacaktır.

Futbolcuların Menajerleride Onayladı

Avrupa’dan gelecek olan temsilcilerin, Trabzonspor’da Abdülkadir Ömür ve Uğurcan Çakır’ı izleyeceği bu futbolcuların menajerleri tarafından da onaylandı. Fakat devre arasında uçuk bir teklif gelmezse, transferler için sezon sonunun bekleneceği öğrenildi.