Yunus Mallı Trabzonspor ile İmza Sürecinde

6 Ocak’ta başlayan bu sezonun devre arası transfer döneminin ilk gününden itibaren takımlar bir bir transfer isimlerini açıklamaya başladı.

Transfer döneminin ilk gününde Berat’ı açıklayan Trabzonspor yönetimi, takıma dahil edecekleri diğer isimler içinde yoğun çalışmalar yapıyor. Yunus Mallı ile yıllık ücret konusunda pazarlıklarını sürdüren Trabzonspor yıldız ismi ikna etmeye çalışıyor.

Ücrette İnatçı Tavrını Değiştirdi

Sezon başından beri bordo mavili takımın gündeminde olan Yunus Mallı ile imza ilk kez bu kadar yakın. Wolfdburg’da hiç süre alamayan ve bu nedenle ayrılmasına izin verilen 28 yaşındaki 10 numaranın bonservis bedelinde herhangi bir sıkıntı görünmüyor. Fakat oyuncunun istediği ücret Trabzonspor’u aşıyor.

Alanyaspor’da senelik 2.3 milyon Euro kazanan Yunus’un 1.8 milyon Euro civarında bir rakam talep ettiği biliniyor. Karadeniz temsilcisi Trabzonspor’un tavan ücreti ise 1.5 milyon Euro. Bordo mavili takımda en yüksek ücrete sahip olan futbolcu ise Nwakaeme.

Fırtınanın 1 milyon Euro artı performansa dayalı bonuslar içeren bir teklife Yunus Mallı’yı ikna etme çabası içerisinde oldukları biliniyor.

Yaz aylarında düzenlenecek olan Euro 2020’de yeniden A Milli Takım kadrosuna katılmak isteyen be bunun içinde düzenli oynaması gereken ve Türkiye’de kendisini gösterebilmesi için Yunus Mallı’nın talep ettiği ücrette kesintiye gideceği biliniyor.

Abdullah Avcı ise ekonomik şartların oluşması durumunda 10 numarada görev yapan Yunus Mallı’yı bordo mavili renklere bağlamak istiyor.

Yunus Mallı kimdir? Futbolcuya kısa bir bakış atalım. 24 Şubat 1992 doğumlu Yunus Mallı daha önce Almanya’da U17, U18, U19, U20 ve U21 takımlarında forma giydi.

Daha sonra ise Türkiye’ye A Milli Takım için geldi. Kassel alt yapısında olan Mönchengladbach, Mainz ve Union Berlin formalarını terleten yıldız isim Bundesliga’da ise toplamda 10 sezon oynadı. Takımı ile 209 maça çıkan ve bu maçlar 36 gol bulan Yunus Mallı kanat forvet olarak görev almaktadır.

Ara Transfer Döneminde Diğer Bir İsim

Berat’ın ardından orta sahanın merkezinde düşünülen Enzo Perez konusunda ise olumlu gelişmeler var. Futbolcunun menajeri olan Ahmet Bulur ile iletişimde olan Trabzonspor, 1.5 yıllık bir sözleşme için 34 yaşındaki futbolcu ile anlaşıldı.

Arjantinli yıldızın Trabzonspor’a gelmek istemesi nedeni ile kulübü olan River Plate de ilk aştaki inatçı tavrını değiştirdiği görülüyor. Trabzonspor’un hedefi önümüzdeki haftalarda istediği transferlerin hepsini gerçekleştirmek ve ara transfer dönemini kendisi için kapatmak.