Yükselen Takım Trabzonspor

Süper Lig’de başladığı haftadan bu yana istediği gibi bir iyi bir performans sergilemeyerek taraftarını üzen Trabzonspor’un istatistiklerine bakıldığında Süper Lig’in “Enleri” ile dolu bir kadroya sahip olduğu görülüyor.

Sezon başında Eddie Newton’la lige başlamış ama istenilen performansı alamayınca takım Newton ile yollarını ayırmıştı. Daha sonra Abdullah Avıcı’nın geldiği Trabzonspor, genç ve pahalı kadrosu ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Süper Lig’de son 2 maçını kazanarak galibiyet serisi yakalayan Trabzonspor, Süper Lig’in en genç kadrosuyla ligde ilerlemeye devam ediyor ve umut veriyor. Aynı zamanda Trabzonspor ligin en pahalı kadrosuna sahip olan ikinci takım.

Süper Lig’in En Genç Takımı

Süper Lig’in 25.1 yaş ortalaması ile en genç kadrosuna sahip olan Trabzonspor aynı zamanda toplamda 81.68 milyon Euro piyasa değeri ile ligin en pahalı kadrosuna sahip.

Trabzonspor ligdeki son maçlarında gösterdiği performans ile taraftarına umut veriyor. Geniş bir kadroya sahip olan takım kötü bir başlangıç yapsa da Abdullah Avcı’nın göreve gelmesi sonrasında özellikle savunma bölümünde toparlandı.

Savunmada iyi işler yaparak galibiyet serisi yakalayan bordo mavili takımın hedefi ilk yarıyı ilk 5 sıra içinde tamamlamak.

Ligde geride bırakılan 10 hafta sonunda toplam 12 puan ile ligde 15. Sırada yer alan bordo mavili takım, genç kadrosu sayesinde taraftarını umutlandırıyor.

Abdullah Avcı takım ile çalışmaya başladıktan sonra kafasındaki ideal kadroyu yavaş yavaş oluşturuyor.

Trabzospor’un şimdilik ideal ilk 11 kadrosu ise şu şekilde; Uğurcan Çakır, Marlon, Serkan Asan, Edgar Le, Vitor Hugo, Lewis Baker, Abdulkadir Parmak, Abdülkadir Ömür, Nwakaeme, Ekuban, Benik Afobe.

Sezon Sonu Trabzonspor’a Veda Edenler

Trabzonspor bu sezon pahalı ve genç takımı ile dikkat çekiyor. Bordo mavili takımda bu sezon birçok ismin sözleşmesi ve kiralama süresi doluyor.

Trabzonspor’da sezon sonu sözleşmeleri ve kiralama süreleri biten oyuncuların listeleri ise şu şekilde;

Jao Pereira, Kamil Ahmet Çörekçi, Gaston Campi ve Majid Hosseini’nin sözleşmeleri sona erecekken; Benik Afobe, Lewis Baker ve Marlon’un kiralık sözleşmeleri de son bulacak. Kiralık oyunculardan yalnızca Marlon’un satın alma opsiyonu bulunuyor.