VITOR HUGO SİVASSPOR ÖNCESİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Trabzonsporlu genç stoper Vitor Hugo Sivasspor maçı öncesinde basın açıklamasında bulundu. Brezilyalı stoper Vitor Hugo 7 Aralık Pazartesi günü oynanacak Sivasspor karşılaşması öncesi hazırlıkları hala devam eden Trabzonspor hakkında konuştu.

TÜRKİYE’DEN BAŞKA TEKLİFLER DE ALMIŞ

Türkiye’den başka takımlardan da teklif alan genç stoper bununla ilgili detayları şöyle açıkladı;  

“Türkiye’den daha önceki yıllardan teklifler almıştım. Ailemle görüşerek Sao Paolo’ya ve İtalya’ya gitmiştim. Tecrübeler kazandım. Bu yüzden ülke hakkında bazı analizlerim vardı.  Trabzonspor’dan teklif almak onur vericiydi. Tarihi başarılarla dolu. Geçen sezon son anda kaçırılan bir lig var. Türkiye Kupası kazanıldı ve hala kazanılacak bir Süper Kupa var” dedi.

Hem Türkiye’ye hem Trabzon’a hem takıma hem de yeni düzenine ve ortamına alışma sürecinin yavaş yavaş bittiğini belirten Hugo bu süre zarfında bir sürü şey öğrendiğini ve tüm bu yeni öğrenme süreçlerini çok sevdiğini belirtti. Sözlerine şöyle devam etti; “Performansımla birlikte kulübün bana gösterdiği değerin karşılığını vermek istiyorum. Alışma dönemim bitti. Her maç kendimi daha iyi hissediyorum. Hocamız çok tecrübeli, onunla çalışmaktan dolayı çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Her bir maçta kendisini daha da geliştiren ve performansını arttırma konusunda çalışmalarını hızlandıran Vitor Hugo en tüm enerjisini ve performansını takımı için harcamaya en başından ber başlamış. Takım arkadaşlarının, teknik ekibin ve en önemlisi de Abdullah Avcı gibi bir teknik direktör ile çalışmanın aşırı keyifli ve öğretici olduğunu belirtti.

TRABZONSPOR’UN PUAN DURUMU

Vitor Hugo takım olabilmenin öneminden ve avantajından bahsetti. Sezon başından beri özellikle Abdullah Avcı’nın yönetiminde oynamaktan ve sahaya çıkmadan gurur duyan Vitor Hugo tüm takım arkadaşlarıyla uyum içerisinde çalışmaktan ve bir uyum yakalamış olmalarından çok mutlu.

“Savunmadaki başarımızı takım olarak gösterdiğimiz reaksiyonlara bağlı” diyen Hugo, “Edgar müthiş bir oyuncu. Onunla oynayabildiğim için çok şanslıyım. Savunmada oynayan 4 kişinin aynı dili konuşması da çok önemli faktör. Ama iş bizde bitmiyor. Nwakaeme ve Ekuban’ın da bize çok yardımı oluyor” diye konuştu.

Hugo, maç kazanmaya ve ligde üst sıralara çıkmaya konsantre olduklarını da sözlerine ekledi.