Uğurcan Çakır’dan Takım Çok Memnun

Trabzonspor genç kalecileri Uğurcan Çakır’dan çok memnun. Trabzonspor’un teknik direktörü olan Abdullah Avcı, genç eldiven Uğurcan Çakır ile ilk toplantısında “Hücum setimizin bir parçası olacaksın” demişti. Teknik adam Uğurcan Çakır’ın performansından oldukça memnun olduğunu belirtti.

Bordo mavili takımın teknik direktörü Abdullah Avcı savunma cephesini toparladıktan sonra hücum setleri üzerinde yoğun çalışmalar sürdürüyor. Denetimli çalıştırıcı geriden doğru şekilde çıkması için kaleci Uğurcan Çakır’a görev verdiğini belirtmişti.

24 yaşındaki eldiven ile yaptığı görüşmelerde Abdullah Avcı, “Nasıl savunma yaparken savunmayı forvet oyuncuları ile başlatıyorsanız hücum yaparken de hücumun ilk ayağını kaleciniz ile başlatmanız gerekiyor.

Kaleciler de oyunun içerisine katılmalı” dediği öğrenildi. Uğurcan‘ın geriden oyunu iyi kurması teknik direktör Avcı’yı memnun ettiği Avcı’nın yaptığı açıklamalardan anlaşılıyor.

Kaleciler Ayrı Bir Antrenman Yapıyor

Deneyimli teknik adam Abdullah Avcı’nın pas oyunu sisteminde antrenmanlarda Uğurcan Çakır ve diğer kaleciler farklı bir şekilde antrenman yapıyor. Kalecilerin de pas oyununun bir parçası olmasını isteyen Uğurcan, Erce Kardeşler ve Arda Akbulut’u da takımla birlikte çalıştırıyor.

Böylece tüm takım aynı pas alışkanlığını kazanmış oluyor. Genel olarak takım içerisindeki durumun Abdullah Avcı’nın gelmesi ile birlikte toparlanması dikkat çekiyor. Oyuncular ilk haftalarda istenen performansı sergilemese de özellikle son iki mücadelede sergiledikleri performans Abdullah Avcı’yı mutlu ediyor.

Bordo Mavili Cephede Marlon

Brezilyalı sol bek Marlon ilk haftalarda aksayan görüntüsünü sildi attı. Son iki maçtaki performansı ile hem bordo mavilileri sevindirirken hem de Abdullah Avcı’dan alkış aldı.

Trabzonspor’dan Filip Novak’ın ayrılmasının ardından kadroya dahil olan Marlon ilk haftalarda beklenilen performansı sergileyememişti. Ancak takımın başına Abdullah Avcının gelmesi ile birlikte Marlon’da değişti. Saha içinde çok daha güvenli görünen 23 yaşındaki genç futbolcu, Ankaragücü mücadelesinde 55 defa topla buluştu.

Yüzde 81 pas isabeti ile oynadığı maçta Marlon iki kez ikili mücadele kazandı. Karşılaşmada iki kez top kapmayı başardı. Takıma toplamda 3 puan getiren Lewis Baker’dan sonra en fazla puan yoplayan isim olan Brezilyalı sol bekin artan formu teknik direktör Avcı’yı etkiledi.