Transferin Gündemi Uğurcan Çakır

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor’da göstermiş olduğu başarılı performans ile adından sık sık söz ettiren Uğurcan Çakır, transferin gündemine gelmeye devam ediyor. Bu sezon Süper Lig’de oynadığı birçok maçta kritik kurtarışlar yapan ve takımına puan ve puanlar kazandıran 25 yaşındaki file bekçisi, geçtiğimiz haftalarda ilk kez A Milli Futbol Takımı’na davet edildi.

A Milli Futbol Takımı’nın 2022 FIFA Dünya Kupası Grup Elemeleri kapsamında Hollanda, Norveç ve Letonya ile oynadığı maçlarda da Türkiye’nin kalesini koruyan Uğurcan Çakır, Trabzonspor’daki başarılı performansı Milli Takım’da da göstermiş oldu.

Dünya arenasında kendini ve performansını sergileme şansı bulan genç kalecinin talipleri de günden güne artmaya devam ediyor. 25 yaşındaki başarı eldiveni, İngiltere’den ve İtalya’dan bazı takımların istediği biliniyor. Bu konu hakkındaki en çarpıcı açıklama ise İtalyan gazeteci Lorenzo di Capria’dan geldi.

Lorenzo di Caprio’dan Açıklamalar

Trabzonspor’un başarıl genç file bekçisi Uğurcan Çakır’ın transfer gündemi hakkında açıklamalarda bulunan İtalyan gazeteci Lorenzo di Caprio, Serie A takımlarından Roma’nın Uğurcan Çakır’ı uzun süredir takip ettiğini ve gelecek sezon takıma katmak için ciddi girişimlerde bulunacağını ifade etti.

Uğurcan Çakır’ı hem İtalya’dan hem de diğer ülke liglerinden birçok takımın istediğini dile getiren Lorenzo di Caprio, İtalya’nın transfer anlamında çok daha büyük bir Pazar olduğunu ve önemli bir yeteneğe sahip olan Uğurcan Çakır’ın Serie A’da çok başarılı olabileceğini belirtti. Öte yandan Lorenzo di Caprio, sezon sonunda Roma’nın yeni bir teknik direktör ile yola devam edeceğini ve yeni gelen kişinin de Uğurcan Çakır hakkındaki kararının da önemli olduğunu ifade etti.

Uğurcan Çakır’ın İstatistikleri

Trabzonspor’un başarılı file bekçisi bu sezon Süper Lig’de takımının oynadığı 30 maçın 28’in de kaledeki yerini aldı. 25 yaşındaki başarılı eldiven sahaya çıktığı 28 maçta kalesinde sadece 29 gol gördü. Başarılı kaleci Uğurcan Çakır, kaleyi koruğu bu 28 maçın 11’inde ise kalesini gole kapatmayı başardı. 5 maçta ise kalesinde sadece 1 gol gördü. Uğurcan Çakır, bu sezon ligde bir maçta en fazla 4 gol gördü.