Trabzonspor’un Yıldızının Taşıdığı Yük

Bu sezon Süper Lig’de kelimenin tam anlamıyla bir Karadeniz Fırtınası esti ve bu fırtınanın esmesinde Abdülkadir Ömür’ün de büyük payı vardı. 22 yaşındaki oyuncu altyapısından yetiştiği takımla birlikte tam 38 sene sonra gelen şampiyonluğun sevincini yaşamaya devam ederken, onun bu sezon sergilediği performans ve takıma sunduğu katkı Bordo Mavili camiada hep güzel hatırlanmasını sağlayacak.

En Golcü Sezon

Bu sezon Süper Lig’in tartışmasız en başarılı takımı olan Trabzonspor bu durumu şampiyonluk kupasını havaya kaldırarak da kanıtladı ancak bu başarının öyküsü uzun bir süre hatırlanacak gibi görünüyor.

38 sene sonra gelmesi, çok farklı bir şekilde gelmesi ve kendisini de çok önceden belli etmesi bakımından bu şampiyonluk Bordo Mavililer adına oldukça değerli olacak. Ancak takımın aynı zamanda oyuncusu da olan Abdülkadir Ömür için bu noktada bir pencere daha açmak gerekiyor.

22 yaşındaki oyuncu altyapısından yetiştiği takımıyla bu noktalara gelmenin heyecanını yaşadı ancak kariyerinde ilk lig şampiyonluğunu yaşamak adına mücadele ederken çok badire atlattı. Ağır sakatlıklar, Trabzonspor taraftarının yoğun baskısı ve kendi duygusallığı Ömür’ü bir dönem dibe vurdurmuştu.

Ancak yetenekli oyuncu her şeye rağmen toparlanmayı bildi ve bu sayede takımına katkı sağlamaya devam etti. 2021/2022 sezonunda yaşadığı lig şampiyonluğu dışında kendi kariyerinin gol rekorunu da kıran Abdülkadir Ömür, bu sezon Süper Lig’de oynadığı 33 müsabakada 7 gol attı ve 4 kere de arkadaşlarına gol attırmayı başardı.

11 gole direkt etki eden yetenekli oyuncu bu sayede takımına pek çok maçta puan veya puanları getiren isim de olmayı bildi. Bu bağlamda şampiyonluğun en önemli isimlerinden biri haline gelen Abdülkadir Ömür gelecek sezon bir Avrupa takımında forma giyecek gibi görünüyor.

Bununla birlikte her oyuncunun altyapısından yetiştiği kulübe bir şampiyonluk hediye ederek takımdan ayrılmak ister ve Abdülkadir Ömür bunu başardığı için kendisiyle ne kadar gurur duyarsa az.

Fransa Yolcusu

Basında yer alan haberlere göre 22 yaşındaki yetenekli oyuncuya Fransız kulüpleri direkt olarak ilgi duyuyorlar ve bu bağlamda Trabzonspor ile masaya oturmaya kararlılar.

Söz konusu haberlerde Cengiz Ünder’in de formasını terlettiği Marsilya’nın başarılı oyuncuya çok büyük bir ilgi duyduğundan söz ediliyor. Zira Mavi Beyazlı takım daha şimdiden 12 milyon Euro gibi bir bonservis bedelini gözden çıkarmış durumda.

Bununla birlikte deyim yerindeyse bu köprünün altından daha çok su akacak gibi görünüyor. Şampiyonluğun etkisi, Abdülkadir’in kendi performansı ve oyuncunun daha ilk formayı giydiği dönemlerinden beri bilinen yetenekleri onu çok daha yüksek bir bonservis bedeliyle transfer olurken görmemizi sağlayabilir.

Trabzonspor adına bu durumun ne kadar kârlı olduğunu anlatmaya gerek yok. Bordo Mavili ekip altyapısından yetişen oyuncusundan çok ciddi bir gelir elde edecek.