Trabzonspor’un Yeni Golcüsü Andreas Cornelius

Yaz transfer sezonunun hızlı takımlarından olan Trabzonspor, şimdiye kadar Bruno Peres, Gervinho, Marek Hamsik, Fode Koita, İsmail Köybaşı ve Dorukhan Toköz gibi isimleri kadrosuna katmıştı. Bu transferlere rağmen teknik direktör Abdullah Avcı, yönetime golcü bir futbolcu alınması gerektiğini dile getirmişti. Bunun üzere çalışmalara başlayan bordo mavililer, birkaç farklı oyuncu ile görüşmeler yapmıştı. Bunlardan biri de Andreas Cornelius olmuştu. İki kez Danimarkalı forvet ile görüşme yapan fakat anlaşma sağlayamayan Trabzonspor, oyuncunun çağrısı üzerine üçüncü kez bir araya geldi ve taraflar bu kez anlaşma sağladı.

Özel Uçak İle Trabzon’a Geldi

Trabzonspor yeni golcüsü Andreas Cornelius için yıllık bonuslarla birlikte 2 milyon 200 bin euro’ya anlaşma sağladı. Öte yandan bordo mavili ekip, oyuncunun kulübü ile 5 milyon 100 bin euro zorunlu satın alma opsiyonu şeklinde anlaştı ve 5 yıl boyunca taksitle ödemeyi İtalyan ekibine kabul ettirdi. Anlşamanın ardından ise Andreas Cornelius, Trabzonspor’a ait özel uçak ile İtalya’nın Brescia şehrinden alındı.

Uçak oyuncunun forması da bulunuyordu. Böylelikle daha imza atmadan Danimarkalı futbolcu, formasını giymiş oldu. Trabzon’a gelmeden teknik direktör Abdullah Avcı ile görüşen ve durumu hakkında bilgi veren Andreas Cornelius, Parma ile antrenmanlara çıktığı için ehre geldiği zaman direkt olarak takıma katılabilecek. Öte yandan Danimarkalı futbolcuyu Trabzon’a geldiğinde havaalanında büyük bir taraftar grubu karşıladı.

Andreas Cornelius Değerlendirmesi

İtalyan spor yazarı Romeo Agresti, Trabzonspor’un yeni transferi hakkında açıklamalarda bulundu. Andreas Cornelius’un uzun boyundan dolayı hava toplarından etkili olduğunu söyleyen Agresti, oyuncunun fizik olarak kuvvetli olduğunu ve oyun esnasında iyi pozisyon aldığını belirtti. Öte yandan eskiden Gervinho ile takım arkadaşı olduklarının altını çizen Agresti, bu ikilinin Trabzonspor’a önemli katkılar sağlayacağını vurguladı. Trabzonspor cephesi, oyuncuyu şehre getirdikten sonra bir tanıtım videosu yayınladı. Viking şapkasının yer aldığı video, kısa süre içerisinde birçok kullanıcı tarafından beğenildi. Daha sonra Andreas Cornelius ise Trabzonspor forması giyerek, Türkçe olarak ‘selam Trabzonspor, geliyorum’ diye videolu bir paylaşım daha yapıldı.