Trabzonspor’un Uğurcan Çakır’ından En İyi Performansı Geldi

Süper Lig’in son hafta mücadelesinde Trabzonspor ile Konyaspor aynı sahada buluştu. Sezonun iki iddialı takımının buluşması büyük heyecan yaratırken skorer bir mücadele yaşandı ve 2-2 skoruyla taraflar berabere kaldı.

Nefes kesen mücadelede taraflar birer puan ile sahadan ayrılırken maça damgasını Trabzonspor’un 1 numaralı kalecisi Uğurcan Çakır vurdu. Maçın diğer yıldızı Endri Çekiçi’nin iki golüne engel olamasa da toplamda 8 kurtarış yaptı ve kendisinin en iyi performansını ortaya koymuş oldu.

Takımına mağlubiyeti yaşatmayan en kritik isimlerden biri olan 25 yaşındaki başarılı kaleci, maçın bir diğer yıldız isim olarak görüldü ve taraftarların gözünde devleşti.

Beraberlikte ve 1 Puan Alınmasında Başrol Olarak Yer Aldı

İki güçlü takımın aynı sahada buluşması nefesleri keserken Uğurcan Çakır maçın parlayan yıldız ismi oldu. Kalesine gelen 10 şutun 8’ini kurtarmayı başaran 25 yaşındaki kaleci, sezonun şu vakte kadar ki en başarılı performansını ortaya koydu.

Özellikle skor tablosu 2-2 olduktan sonra kızışan maçta Çakır’ın performansı arşa çıktı. Arka arkaya iki inanılmaz kurtarış yapan Çakır, ilk olarak Rahmanovic’in yakın mesafeden gelen kafa vuruşunu kurtardı. 82. Dakikada gelen bu kurtarışın ardından bir de 87. Dakikada Skubic’in kafa vuruşunu şık bir refleksle kurtarmayı başardı.

Trabzonspor ekibinin berabere kalması ve 1 puanını almasında Uğurcan Çakır’ın rolü büyük oldu ve performansı ile övgü topladı.

Kariyerinin En İyisini Ortaya Koydu

Uğurcan Çakır Konyaspor mücadelesinde 10 şutun 8’ini kurtarmayı başararak kendi kariyerinin en iyi performansını da ortaya koymuş oldu. Başarılı genç futbolcu, böylelikle bir maçta en fazla kurtarış yaptığı maçta formasını terletmiş oldu. Kariyerindeki diğer örneklerde bu kadar kurtarış yapma fırsatı yakalayamayan Çakır’ın daha öncesinde Fenerbahçe ve Beşiktaş ekipleri karşısında 7’şer