Trabzonspor

Trabzonspor’un Transfer Planları Belli Oldu

Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor bu sene Avrupa Kupalarından men edilme cezası aldı. Kulübün aldığı bu cezanın kulübün harcama limitinin belirlenmesinde etkili olduğu belirtildi.

Trabzonspor için belirlenen harcama limiti 152 milyon TL ile sınırlı kaldı. Bordo-mavili yönetim harcama limitini bazı oyuncularını transfer ederek alacakları para ile arttırmayı planlıyor.

Yeni sezon için transfer çalışmalarına başlayan Trabzonspor TFF tarafından belirlenen harcama limitini çok daha yüksek beklerken 152 milyon TL olarak belirlendi. Bu rakamı düşük bulan Trabzon yönetimi listesindeki transferleri yapabilmek için bazı oyuncularını satmaya karar verdi.

Şampiyonluk İçin Hazırlık Yapılacak

Bu sezon şampiyonluğa çok yaklaşan Trabzonspor önümüzdeki yıl bu hedefine ulaşmak istiyor. Bunun için çok iyi bir takım kurmayı planlayan yönetim harcama limitinin beklenenden az çıkması sonucu yeni planlamalar yaptı.

Karadeniz ekibinin şu andaki takımın 98 milyon TL olduğu belirtildi. Yeni sezona kuracağı takım için 50 milyon TL’lik bir ek bütçe oluşturmayı planlayan Trabzon yönetimi bazı oyuncularını satarak bu parayı tamamlamayı düşünüyor.

Sezonun ortasında Obi Mikel ve Sturridge ile yollarını ayıran Trabzonspor sezonun bitiminde ise Ndiaye ve Messias ile yollarını ayırdı.

Sosa ve Novak’ın ise beklemede olduğu ve bu oyuncuların transferi kesinleşirse bu oyunculardan alınacak para ile açığın kapatılacağı belirtiliyor.

Güncel Yazılar