Trabzonspor’un Teknik Hocası Fırtına Abdullah Avcı

Futbol dünyasındaki en önemli teknik direktörlerden biri de Abdullah Avcı’dır. 58 yaşında olan Türk Teknik Direktör Abdullah Avcı, aynı zamanda eski futbolculardandır. Hülya Avcı ile evli olan ve mutlu evliliğini iki çocukla taçlandırmış olan Teknik Direktör Avcı, Trabzonspor’da birçok değişiklik yaparak geldiği günden beri takımı daha da güçlendirmeye ve şampiyon yapmaya gayret etmektedir. 30 Haziran 2023 tarihine kadar sözleşmesi devam edecek olan Abdullah Avcı, takımı bu zaman içerisinde daha fazla güçlendirmeye ve şampiyon yapmaya kararlı bir teknik direktördür.

Abdullah Avcı’nın Futbol Kariyeri

Futbol dünyasında takımını en iyi çalıştıran ve her daim disiplini ile birçok taraftarın sıkı takip ettiği teknik direktörlerden biri olan Trabzonspor’un Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın futbol geçmişinin oldukça merak edildiği bilinmektedir. Samsunlu olan ve futbol kariyerine Vefa’da başlamış olan Abdullah Avcı, futbol camiasında en çok ismi geçen ve merak edilen isimlerden biridir. Bu yazıda teknik direktöre dair birçok bilgiyi bulabilecek ve Abdullah Avcı hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Futbol geçmişinde Fatih Karagümrük, Rizespor, Kahramanmaraşspor, Bakırköyspor, Kasımpaşa, İstanbulspor, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi dolu bir geçmişe ve başarılara sahip olan Avcı’nın uzun zaman boyunca futbol oynadığı da bilinmektedir. Taraftarların oldukça memnun olduğu bir futbol adamı olan Avcı, aynı zamanda en üst teknik adamlık lisansına Prolisansa da sahiptir. Ziya Doğan’ın antrenörü olarak da çalışmış olan Avcı, Aykut Kocaman’ın yardımcılığını da yapmıştır. Ayrıca Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu olarak da görev yapmıştır.

Avcı’nın Teknik Direktörlük Kariyeri

Futbola Vefa’da başlamış olan Abdullah Avcı, doğma büyüme Kasımpaşa mahallesindendir. 31 Temmuz 1963 tarihinde doğan ve 58 yaşında olan Avcı, 2011 yılında Türkiye milli futbol takımı teknik direktörlüğünü de yapmıştır. Beşiktaş ile 3 yıllık sözleşme de yapmış ardından Trabzonspor’da 2,5 yıllık sözleşmesini imzalamıştır.

Lig karnesi başarılarının sayısının çok olması teknik direktörün kariyerinde daha da güçlü olmasını sağlamıştır. Takımlarını birçok kez şampiyonluğa götürmesi ile de taraftarların kalbine girmiştir. Uğur Uçar, Arda Turan, Mehmet Güven gibi isimleri de yetiştiren Abdullah Avcı, son olarak kariyerine Trabzonzpor’da devam etmektedir.