Trabzonspor’un Süper Ligdeki Genel Performansı

2021 – 2022 sezonu Ahmet Çalık sezonu olarak isimlendirilmişti. Trabzonspor bu sezon süper ligde geride kalan 32 maçlık dönemde liderlik koltuğunun sahibi olan isim oldu ve uzun süredir de Liderlik Koltuğunda oturmaya devam ediyor.

Trabzonspor bu sezon iç sahada 16 maçta çok büyük bir seri yakaladı. 16 maçın 11 tanesinden galibiyet ile ayrılmayı başardı ve 5 maçta ise beraberlik ile ayrıldı. Bu sezon Trabzonspor kendi evinde hiçbir maçta yenilgi yüzü görmedi ve iç sahada 2,38 puan ortalaması yakaladı. İç sahada oynanan maçlarda Bordo Mavili ekip 30 kez fileleri havalandırmayı başarırken kalesinde 13 gol gördü.

Trabzonspor deplasmanda oynadığı maçlarda ise 10 kez galibiyet ile ayrılmayı başarırken 4 mücadelede ise sahadan beraberlik ile ayrılmayı başardı. Bordo mavili ekip 2 maçtan ise mağlubiyet ile ayrıldı ve 2,13 puan ortalaması ile deplasmanda oldukça iyi bir puan ortalaması yakaladı. Trabzonspor deplasmanda oynadığı maçlarda fileleri 29 kez sarsmayı başarırken kalesinde meşin yuvarlağı 14 kez gördü. Seozn boyunca geride bıraktığımız 32 haftada Trabzonspor 2 hafta haricinde tüm haftaları liderlik koltuğunda geçirdi.

Trabzonspor’un Bu haftaki Rakibi Fatih Karagümrük

Fatih Karagümrük bu sezon geride kalan 32 haftada 13 kez galibiyet elde ederken 7 maçtan da beraberlik elde etmeyi başardı ve 12 maçta ise mağlup oldu. Sezona İtalyan teknik direktör Francesco Farioli ile başlayan Fatih Karagümrük daha sonraki dönemde teknik direktörlük koltuğunu Volkan Demirel’e emanet etti. Fatih Karagümrük 39 kez rakip fileleri havalandırırken 47 kez ise topu kendi ağlarında gördü. Fatih Karagümrük göstermiş olduğu bu performans ile 46 puan toplamayı başardı ve Süper Lig‘de 32. Hafta itibariyle 10. Sırada kendisine yer buldu.

İki takım daha önce birbiriyle 8 mücadelede karşı karşıya gelmişti. Bordo mavililerin ev sahipliği yaptığı 3 maçta ise ev sahibi Trabzonspor 3 maçın tamınında konuk Fatih Karagümrük’ü mağlup etmeyi başardı. Son dönemde tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı’nın öğrencilerinde form düşüklüğü olsa da bu maçtan galibiyet ile ayrılıp Süper ligde bitiş çizgisini geçmek istiyor.

Trabzonspor – Fatih Karagümrük Karşılaşması

Süper ligde 2021 – 2022 Ahmet Çalık sezonunda Trabzonspor kendi evinde Fatih Karagümrük’ü ağırlayacak. 15 Nisan Cumartesi günü saat 20:30’da Şenol Güneş Spor Kompleksi Medicalpark Stadyumunda oynanacak.

Trabzonspor’da Anders Trondsen’in bu maçta sakatlığı sebebi ile forma giymesi beklenmiyor.

Konuk ekip fatih Karagümrük’te ise Kerim Frei ve Rayyan Baniya’nın sakatlıkları sebebi ile bu maçta forma giymesi beklenmiyor.

Sarı Kart cezaları sebebiyle Jimy Durmaz ve Adnan Uğur’unda bu maçlarda forma giymesi beklenmiyor.