TRABZONSPOR’UN ŞAMPİYONLUK YOLU NET

Karadeniz temsilcisi Trabzonspor takımı 30 puanla lider olarak Spor Toto Süper Lig’de yer alıyor. Başarılı bir şekilde sezona başlayan Trabzonspor takımı şampiyon olmak istediği yaz boyunca ve sezon başında söyledi durdu.

Şu anki tabloya göre Trabzonspor takımı istekleri doğrultusunda tam gaz bir şekilde ilerleyen nadir takımlardan birisi. Bu sezonun sürpriz takımları Hatayspor ve Konyaspor. 2 takım çok başarılı bir çıkış ile şu an 23 puanla 2. Ve 3. Sırada yer alıyorlar.

Abdullah Avcı ve öğrencileri lider koltuğunda oturmaktan dolayı çok mutlu. Her başarının altında istikrar ve tabii ki özveri yatar. Trabzonspor takımı bu adımları sonuna kadar kullanıyor.

TRABZONSPOR’DA DOĞRU KADRO

Yaz transferinde başarılı transferler ile ve başarılı bir takım kurarak sezona başlayan Trabzonspor yönetimi takımının geldiği noktadan dolayı çok mutlu. Abdullah Avcı her galibiyetten sonra kasketi ile açıklama yapıyor ve geçen sezon Trabzonspor’un ürün satışlarında kasketler rekor bir satışla satılmıştı.

Na mağlup olarak liderlik koltuğunda oturan Trabzonspor’un başarısı tesadüf değil. Hem Abdullah Avcı hem öğrencileri hem de bu büyük takıma inanan heyecanlı taraftarlar sonuna kadar bu takımın gücüne inanıyor ve güveniyorlar.

Sezonun başında şampiyon olmak istediğini söyleyen Trabzonspor ile geline nokta birbiriyle örtüşüyor. Rakiplerinin aksine hep artan bir grafik ile ilerleyen Fırtına Trabzonspor takımı 12 hafta boyunca hiçbir maçta yenilmedi.

Beraberlik sonuçları alsa da maçlarda geriye düşse de bir şekilde kazanmayı ve berabere kalmayı bilen Trabzonspor şu an rakiplerine puanı ile fark açtı. Hatayspor ve Konyaspor 23 puanla onu takip eden en yakın iki takım.

TRABZONSPOR’DA 3 BÜYÜKLERE FARK

Süper Lig’de 3 büyükler olarak adlandırılan takımlar lidere çok yaklaşamadı bile. Galatasaray ile arasındaki puan farkı 9, Beşiktaş ve Fenerbahçe ile arasındaki puan farkı 10 olan Trabzonspor galibiyetlerine ara vermeden bu puan farkını sabit tutmak ve tabii ki de daha da açmak istiyor.

Spor Toto Süper Lig’in 13. Haftasında Gaziantep FK ile kendi evinde karşı karşıya gelecek olan Trabzonspor bu maçı kazanıp kendi puanını 33’e çıkarmak istiyor. Milli maç arasına galibiyetle giren Trabzonspor milli maç arasından sonra da ligi galibiyetle açmanın hayalini kuruyor.