TRABZONSPOR’UN ŞAMPİYONLUK HAYALİ

Süper toto süper Lig’in 32. haftasına milli maç aralarından sonra hemen başlanacak. Süper Toto Süper Lig’in 31. haftası geçen hafta bitti. Son olarak Ankaragücü maçına çıkan Trabzonspor ekibi rakibini oldukça üstün bir farkla yenmişti.

Dört büyüklerin arasında yer alan Karadeniz temsilcilerinden biri olan Trabzonspor ekibi şu an süper toto Süper Lig’de 55 puanla dördüncü sırada yer alıyor. En yakın rakibi Fenerbahçeli arasında dört puan fark olan Trabzonspor milli maç arasından sonra alacağım galibiyetler ile bu puan farkını hem azaltmak hem de rakibini geçip ilk üç Takımın arasına girmek istiyor. 

TRABZONSPOR’DA AVCI FARKI

Trabzonspor’un başarılı teknik direktörü Abdullah avcı takıma geldiği günden beri fark yaratıyor. Fenerbahçe derbisi ne kadar 2021 yılı içerisinde hiçbir şekilde mağlûbiyeti bulunmayan Trabzonspor’un Fenerbahçe derbisi kırılma noktası oldu. O derbiden sonra mağlûbiyetler ve beraberlikler üst üste geldiği için Trabzonspor istediği puana ulaşamadı.

Şu an süper Toto Süper Lig’de dördüncü sırada 55 puanla yer alan Trabzonspor’un hedefi sezonu ilk üç gün içerisinde kapatmak. Avrupa kupalarına gitmek isteyen Trabzonspor ekibinin hedefi en kötü ihtimalle ilk dörtte kalmak ve en iyi ihtimalle de aslında ilk üç takımın arasında yer almak.

Trabzonspor ekibinin kalecisinden savunma hattına hücum hattından sağ ve sol bekleyene kadar oldukça iyi bir takım sinerjisi yakaladığını bu sezon görmüş olduk. Aldığı üst üste galibiyetlerle galibiyet serisi oluşturan hatta yenilmezlik serisi oluşturan Trabzonspor ekibi bu ligin en başarılı takımlarının arasında yer alıyor. Geçen hafta, süper Toto Süper Lig’in 31. haftasında Beşiktaş ve Fenerbahçe derbisinin berabere bitmesinden sonra Abdullah avcı takımıyla özel bir görüşme yaptı.

Milli maç arasından sonra artık sayılı haftaların kaldı şampiyonluk evresinde Abdullah Avcı öğrencileri ile farklı bir strateji ile sahaya çıkacak. Özellikle hücum konusunda atağa geçecek olan Trabzonspor ekibi üst üste Alaca galibiyetleriyle bir an önce puanını yükseltmek ve sıralamasını yukarıya taşımak istiyor.

TRABZONSPOR’DA HEDEF İLK ÜÇ

Karadeniz temsilcilerinden suratına bordo mavili ekip Trabzonspor çok başarılı bir performans sergiliyorlar. Her maça çıktıklarında kendilerinin farkını ortaya koyan bir Trabzonspor izliyoruz biz. Son olarak Ankaragücü maçını galibiyetle bitiren Trabzonspor öncesinde aldı mağlubiyet ve beraberlikleri unutturacak bir performans sergiledi.

Milli maçı arasından sonra nisanın ilk haftasında lig Tekrar başlayacak ve o tekrar başladığında Trabzonspor kayıpsız bir maç serisi geçirmek istiyor. Bu sezonu başarılarıyla, ataklarıyla, hücumlarıyla ve performansıyla akılda kalacak bir şekilde bitirmek isteyen Trabzonspor ekibi tüm hazırlıklarını buna göre yapıyor. Bakalım süper toto süper Lig’in geri kalan haftalarında Trabzonspor nasıl bir performans sergileyecek bu hedeflerini teoriden pratiğe dökebilecek mi hepsini merak ediyoruz.