Trabzonspor’un Mert Günok atağı!

Kaleci Uğurcan Çakır’ın ayrılığı sonrasında yerine Mert Günok’un getirilmesi planlanıyor. Abdullah Avcı, eski öğrencisi Mert Günok için Başakşehir ile görüşmeye hazırlanıyor. Tecrübeli eldiven için Beşiktaş’ın da turuncu lacivertli takım ile temasa geçtiği öğrenildi.

Avcı devrede!

Süper Lig’i dördüncü sırada bitiren bordo mavili takımda transfer süreci hızla devam ediyor.

Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) sonrası Kaleci Uğurcan Çakır’ın satışına artık kesin gözüyle bakılıyor. Gelecek sezona sağlam kadro ile başlamak isteyen takımda, bu satışın ardından boşalan pozisyona Başakşehir’de forma giyen Mert Günok düşünülüyor. Mert Günok için görüşmelerin direkt olarak Abdullah Avcı tarafından yürütüldüğü öğrenildi.

Başakşehir’de 12 yıllık kariyeri bulunan tecrübeli hoca, kişisel bağlantılarını kullanarak bu transferi gerçekleştirmek istiyor. Avcı aynı zamanda da eski takımının bu transfer işini kolaylaştırmasını istiyor.

Beşiktaş da talip!

Uğurcan Çakır’ın satışına kesin gözüyle bakıldığı bordo mavili takım Trabzonspor’da kaleci arayışlarının listenin en üstünde yer alan Günok ile bitirilmesi planlanıyor. Öte yandan Başakşehir’de forma giyen tecrübeli kaleciye rağbet büyük.

Ziraat Kupası ve Süper Lig kupasını aynı sezonda alarak sezonu çifte kupa ile bitiren siyah beyazlılar da sağlam bir kaleci arıyordu. Yönetimin Mert Günok için Başakşehir ile temasa geçtiği ifade edildi.

Bir yandan İstanbul’daki rahatını ve aile düzenini bozmak istemeyen yıldız futbolcu, eski hocası Abdullah Avcı’yı kırmak istemiyor. İki ara bir derede kalan Günok’un seçimini Avcı’ya olan düşkünlüğü belirledi. Tecrübeli kalecinin Trabzonspor’a daha sıcak baktığı öğrenildi. Bu düşüncesini Başakşehir yönetimine de ileten başarılı eldiven sürecin bu yönde sonlanmasını umuyor.

Günok için görüşmeleri bizzat yürüten Abdullah Avcı’nın eski takımı ile temasının olumlu yönde sonuçlanması bekleniyor.

Mert Günok Kimdir?

32 yaşındaki tecrübeli kalecinin Başakşehir ile anlaşması 2023 yılının haziran ayında bitecek. Günok, Fenerbahçe’nin alt yapısında yetişti. Sarı lacivertli takımda da forma giyen ünlü eldiven, Bursa’da da boy gösterdi. Kariyerinde zirveyi Başakşehir’de gören Günok, geçtiğimiz sezonda 29 maça çıktı ve toplamda 50 gol yedi.

Yetenekli kalecinin güncel piyasa değeri ise 2 Milyon 400 bin Euro.