Trabzonspor’un Kasası Da Zirvede

Abdullah Avcı’nın takımın başına getirilişiyle birlikte şaha kalkan Trabzonspor, gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı.

Süper Lig’in ilk 12 haftasında aldığı puanlarla birlikte en yakın rakibinin 7 puan önünde liderlik koltuğuna oturmayı başaran Bordo Mavililerde, alınan başarılı sonuçlar maddi anlamda da getiriyi arttırdı.

En son oynadığı maçta Beşiktaş’a konuk olan ve şampiyonluk yolundaki rakibini 2-1 mağlup eden Trabzonspor’da bu nedenle moraller de yerinde.

Galibiyetler Gelir De Getirdi

12’inci haftada oynadığı Beşiktaş maçının galibiyetiyle birlikte milli araya giren Trabzonspor, ligde oynadığı maçlarda 9 galibiyet ve 3 beraberlik almayı başarırken bir yandan da ciddi bir gelir elde etmeyi başardı.

Galibiyet başına 2 milyon 700 bin TL, beraberlik başına da 1 milyon 400 bin TL’nin kazanıldığı Süper Lig’de aldığı 9 galibiyetle 24 milyon 300 bin TL gelir elde eden Trabzonspor, 3 beraberlikle birlikte de 4 milyon 200 bin TL’yi kasasına koymayı başardı.

Toplam olarak 28 milyon 500 bin TL elde etmeyi başaran Trabzonspor’da bu sonuçlarla birlikte herkesin de yüzü gülmeye başladı. Bu sezon oldukça iyi bir planlamayla sezona başlayan ve Abdullah Avcı yönetiminde oldukça iyi bir performans sergilemeyi başaran Trabzonspor, bu sezon birçok kulüp rekorunu da egale etmeyi başarmıştı.

Hatırlanacağı üzere Bordo Mavililer, en son 8 Mart tarihinde oynadıkları Alanyaspor maçında mağlup olmuş ve o zamandan bu yana Süper Lig’de oynanan hiçbir maçta yenilgi yüzü görmemişti.

Dış sahada da oynadığı 24 maçta 14 galibiyet ve 10 beraberlik alarak inanılması güç bir seri yakalayan Trabzonspor, şampiyonluk yolunda rakiplerine attığı puan farkıyla da ligin en favori takımı olarak gösteriliyor.

En yakın rakipleri Hatayspor ve Konyaspor’un 7 puan önünde lige devam eden Trabzonspor, 3 Büyüklere de 10’ar puan fark atmayı başardı.

Yorum: Abdullah Avcı İyi İş Çıkarıyor

İyi geçmeyen bir Beşiktaş döneminden sonra verdiği aradan Trabzonspor ile birlikte dönen Abdullah Avcı, oldukça iyi bir iş çıkarıyor. Zaten ligin en iyi ve en modern teknik direktörleri arasında gösterilen Avcı, Trabzonspor gibi çok kısa sürelerde reaksiyon verebilen bir camiada güveni tesis etmeyi başardı. Takımla ve camiayla oldukça iyi bir biçimde bütünleşen teknik adam, planlı ve titiz karakterinin de faydasını görüyor.

Trabzonspor’un kadrosuna yaptığı iyi eklemelerden çok iyi bir verim almayı başaran Abdullah Avcı, geçmiş zamanlarda eleştirildiği ısrarcı oyunundan da vazgeçmişe benziyor. Karşısındaki rakibine göre oyunun çeşitli aşamalarını şekillendirmeyi bilen teknik adam, en son oynadığı Beşiktaş maçını da bu sayede kazanmayı başardı.

Topu rakibine bıraktıktan sonra Sergen Yalçın’ın yaptığı değişiklikler karşısında oyunu çok iyi okuyan Abdullah Avcı, özellikle son 10 dakikada ikinci bölgede rakibini daraltarak hata yapmaya zorladı ve uzatma dakikalarında galibiyete ulaşmayı bşaardı.