Trabzonspor’un Kaleci Arayışları

Son Süper Lig Şampiyonu Trabzonspor’un şampiyonluğu yolunda en fazla emeği olan futbolcular arasında Uğurcan Çakır belki de en başta gelir. 26 yaşındaki Milli file bekçisi Trabzonspor bünyesinde adeta şahlandı ve Karadeniz ekibinin şampiyonluğunda pay sahibi oldu.

Trabzonspor’un efsanevi kalecisi Uğurcan Çakır’ı takımdan ayrılıp Avrupa takımlarında file bekçiliği yapacağı uzun zamandır biliniyor. Son günlerde de Uğurcan’a e yakın olan ekibin Benfica olduğu biliniyor.

Öte yandan Trabzonspor, Uğurcan Çakır’ın yerine kaleyi koruyabilecek bir futbolcu arayışı içerisine girmişti. Ayrıca sadece Uğurcan değil Trabzonspor’un yede kalecileri Arda Akbulut ve Erce Kardeşler de bordo mavili renklerden ayrılmıştı. Yani Trabzonspor hem as hem de yedek kaleci arayışı içerisinde bulunuyor. Bu minvalde de geçen ay 3 adet futbolcunun isminin Trabzonspor’un listesinde olduğu iddia edilmişti.

Kale İçin Geçen Ay Adı Geçen 3 Kaleci

Son şampiyon Trabzonspor’da transfer hareketliliği devam ederken. Bordo mavili ekip ilk olarak forvet arayışı içerisindeydi ancak özellikle de Uğurcan Çakır’ın takımdan ayrılması konuşulmay başlandığından itibaren kaleci mevkii için de rayışlar sıklaştı. Şayet Uğurcan gitmese bile bir B planına sahip olmak isteyen Trabzonspor, Türkiye’nin farklı takımlarından 3 farklı kaleci ile görüşmeler sürdürmüştü.

Eğer Uğurcan giderse yerine aynı kalitede bir ismin gelmesi istenen bordo mavililer hem yabancı kaleci arayışı bulunuyor hem de Süper Lig’de iyi bir yerlinin kadroya dahil edilmesini düşünüyordu. Bu minvalde de Göztepe’den İrfan Can Eğribayat, Samsunspor’dan Nurullah Aslan ve Kasımpaşa’dan Ertuğrul Taşkıran’ı radarına almıştı. Geçtiğimiz ayın yerli file bekçisi listesi bu şekilde oluşturulmuştu.

Teknik direktör Abdullah Avcı’nın bu 3 kaleciye de onay verdiği söylenmişti. Göztepe’den 23 yaşındaki kaleci İrfancan ile Samsunspor’dan 24 yaşındaki kaleci Nurullah Aslan’ın hem yaşları hem potansiyelleri hem de olumlu referanslarıyla bir adım önde olduğu vurgulanmıştı. Kasımpaşa’dan 32 yaşındaki Ertuğrul’un ise kadroda daha çok alternatif kaleci olarak düşünülebileceği ifade edilmişti. Ancak bordo mavililerde kaleci transferinde her şey Uğurcan Çakır’ın takımda kalıp kalmamasına bağlı idi. Gidecekse de takıma ne boyutta bir getirisi olacağı bir diğer önemli noktaydı.

Yedek Kaleci Arayışında En Son Rota Komşuda

Süper Lig’de yeni sezonda da şampiyonluk hedefleyen Trabzonspor, kadrosunu güçlendirmeye devam ederken, son olarak Çaykur Rizespor’un kalecisi Tarık Çetin’i gündemine aldı. Genç kaleciyle Fenerbahçe’nin de ilgilendiği biliniyor. Ancak Uğurcan’ın yavaş yavaş Benfica’ya yaklaşmasıyla Trabzonspor’un arayışı daha da hızlanıyor.

Yedek kaleciler Arda Akbulut’un Bandırmaspor’a kiralanması, Erce Kardeşler’in de ayrılmaya hazırlanması nedeniyle kaleci arayışına hız veren Karadeniz temsilcisi, Çaykur Rizespor’un 25 yaşındaki file bekçisi Tarık Çetin ile ilgileniyor ve kulübe teklif götürüldüğü söyleniyor. Kulübüyle 2024’e kadar sözleşmesi bulunan oyuncu için Trabzonspor, yeşil mavililerle masaya oturacak ve anlaşma sağlanırsa bonservis bedeli ödenecek.