TRABZONSPOR’UN İLK TRANSFERİ BAŞAKŞEHİR’DEN

Geçtiğimiz günlerde Trabzonspor’un yeni Teknik Direktörü olan Abdullah Avcı Erzurumspor’a karşı aldığı ilk galibiyetten sonra transfer için de adımlarını attı. Eddie Newton yönetiminde Süper Lig’in ilk yedi haftasında sadece beş puan toplayabilen Trabzonspor şu anda 14. Sırada yer alıyor. Bordo-Mavililer, 46 yıllık Süper Lig geçmişinde bugüne kadar 33 farklı teknik adamla çalışırken, 52 kez hoca değişikliği yaptı.

Yaşanan değişiklikler nedeniyle birçok teknik direktörün çeşitli dönemlerde görev aldığı Karadeniz devi; 22 yerli, 11 yabancı antrenör ile çalıştı. Uzun yıllar Başakşehir, eski adıyla İstanbul BB’yi çalıştıran Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Başakşehir takımından transferler gerçekleştirmeyi planlıyor. Bordo-Mavililer, Milli yıldız Yunus için işlerin iyiye gittiğini ve olumlu haberlerin gelmeye devam ettiğini bildirdi.

Ahmet Kutucu’dan da iyi haberler olduğunu duyuran Trabzonspor, Okay ve Kenan’ın transferleri için olma ihtimalleri neredeyse yok gibi ifadelerini duyurdu. Abdullah Avcı, Trabzonspor için özellikle yerli oyuncuları arayarak yeni bir takım kurmanın izinde kollarını sıvadı. Yerli oyunculara öncelik vermek istediğini dile getirmişti.

MAHMUT TEKDEMİR TRABZONSPOR’A GELECEK Mİ?

Daha önce Beşiktaş ve Fenerbahçe’yi reddeden milli oyuncu Mahmut Tekdemir, Trabzonspor transferi için hangi ve ne cevap vereceği merak konusu oldu. Trabzonspor‘da tecrübeli Teknik Direktör Abdullah Avcı, sürpriz bir görüşme yaparak ilk günden beri beraber çalıştığı Mahmut Tekdemir’i arayıp Tekdemir’e, “Seninle yeniden çalışmak istiyorum. Sen de istersen Göksel Başkan’a söylerim. Seni de beni de kırmaz” dedi.

ABDÜLKADİR ÖMÜR İÇİN YENİ BİR SAYFA

Yeni teknik ekip, 21 yaşındaki yıldız Abdülkadir Ömür’ün hem fiziksel performansını geliştirmek hem de mental olarak ona katkı sağlamak için kolları sıvamış durumda. Abdullah Avcı, Erzurumspor maçı sonrasında özel olarak görüştüğü yıldız futbolcuyu; “Sahada özgürsün, yeteneklerini kullanma noktasında asla soru işaretleri oluşmasın.

Bu takım senden çok şey bekliyor ve bunları yapacak kaliten var” sözlerini söyleyerek motive etti. Zihinsel Performans Antrenörü olan Yaşar Çevikel’in de genç oyuncu Abdülkadir Ömür ile özel ilgilendiği bilinmekte. Yaşar Çevikel, saha dışı olaylardan dolayı etkilendiğini düşündüğü Abdülkadir Ömür’ü, psikolojik olarak çok daha iyi bir noktaya getirmek için özel mesai harcayacak.