Trabzonspor’un İdeal 11’i

Süper ligde Türkiye Futbol Federasyonunun Belirlediği şartlar çerçevesinde Bordo Mavili ekibin 3 türk oynatma zorunluluğunu da göz önünde bulundurulduğunda kadrosunun birkaç farklı şekilde sahaya çıkabileceği tahmin ediliyor. Bu düşüncelerden en yaygını ve en yüksek ihtimale sahip olan 2 ilk 11 ise aşağıda gösterildiği gibi.

Oynaması en muhtemel 11 şu şekilde: 4-1-4-1 formasyonu ile daha ofansif iç sahada etkili olabilecek tecrübeli teknik direktör Abdullah avcı tarafından tercih edilebilecek 11

Andreas Cornelius
Anthony NwakaemeAnastasios BakasetasAbdülkadir ÖmürEdin Visca
Marek Hamsik
Tymoteusz PuchaczStefano DenswilVitor HugoDorukhan Toköz
Uğurcan Çakır
Andreas Cornelius
Anthony NwakaemeAnastasios BakasetasEdin Visca
Berat ÖzdemirDorukhan Toköz
Tymoteusz PuchaczStefano DenswilVitor HugoBruno Peres
Uğurcan Çakır

Tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı’nın ikinci 11 tercihi ise son oynanan Galatasaray deplasmanında sahaya çıkan savunma güvenliğini de ön plana alan çift 6 numaralı 4-2-3-1 formasyonu

Trabzonspor’un En Dikkat Çeken Futbolcuları

Bordo mavili ekipte bu sezonun geride kalan bölümünde skora en çok katkı veren isimleri Antony Nwakaeme ve Andreas Conelius oldu. Atmış olduğu 6 gol ve 7 asist ile Trabzonspor forması ile 13 gole doğrudan etki etti ve takımda en çok asist kaykısı veren isim oldu. Andreas Cornelius ise bu sezon 11 kez ağları sarsarken 2 kez de takım arkadaşlarına gol pası servisinde bulundu. Andreas Cornelius bu sezon Trabzonspor forması ile en çok gol atan oyuncu konumunda yer alıyor.

Trabzonspor’un Alanyaspor’dan kadrosuna kattığı Anastasios Bakasetas ise 8 kez fileleri havalandırırken 4 kez de takım arkadaşlarına gol pası verdi.

Djaniny ise bu sezon Abdullah Avcı ile Santrafordan kanat bölgesine çekildi ve 5 kez ağları sarsarken 2 kez de asist katkısında bulundu.

Marek Hamsik mevkisinde değişiklik yapılan isimlerden bir diğeri oldu. Bu sezon derin oyun kurucu rolüne bürünen Marek Hamsik 2 gol atarken 4 kez de asist yapmayı başardı.

Trabzonspor’un En Önemli Yapı Taşı

trabzonspor

Tüm bu isimlerin yanı sıra Bordo Mavili ekibin kalesini koruyan 25 yaşındaki file bekcisi Uğurcan Çakır pozisyonu gereği gol ya da asist katkısı veremese de takımın en başarılı ismi olduğunu söylemek hiç de hata olmaz. Önemli maçlarda çıkarttığı toplar ve bunun yanı sıra kalede tüm takıma hatta taraftarlara verdiği güven ile oldukça başarılı bir performans sergileyen Uğurcan Çakır bu sezonun geride kalan bölümünde hem derbilerde göstermiş olduğu performans ile hem de diğer maçlarda gösterdiği oldukça iyi performans ile bu sezonun en iyi kalecisi ödülünün şimdiden sahibi olduğunu söylemek hiç de hata olmaz.

Gösterdiği bu performans ile Uğurcan Çakır sene sonunda Avrupa’nın önde gelen kulüplerinden birine transfer olursa kimsenin şaşırmayacağı bir durum gerçekleşmiş olur.