Trabzonspor’un Efsane İsmi Hayatını Kaybetti

Trabzonspor’un efsane isimlerinden biri olan Özkan Sümer 22 Aralık Salı günü hayatını kaybetti. Hastanede tedavisi süren Özkan Sümer hastanede verdiği yaşam mücadelesine yenik düştü ve hayatını kaybetti. Trabzonspor’un ski kulüp başkanı olan Özkan Sümer futbol camiasını ve özellikle bordo mavili taraftarı büyük üzüntüye boğdu.

Bordo mavili takımda futbolculuk, teknik direktörlük ve başkanlık görevlerini yapan Özkan Sümer bordo mavili takımın farklı birçok alanında yer aldı. Ustaları, hocaları ve değerli öğretmenleri bugün hayata gözlerini yumdu.

Karadeniz temsilcisi takım içerisinde ve taraftar tarafından oldukça sevilen Özkan Sümer bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

Hastanede kanser tedavisi gören Özkan Sümer’in tedavisi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde devam ediyor. Kendisi aynı hastanede hayata gözlerini yumdu.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Başsağlığı Mesajı

Özkan Sümer’in vefatı sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bir açıklama yaptı. Türkiye Futbol Federasyonu yaptığı açıklamada, “Türk futbolunun efsane ismi, A Milli Takımımızı bir dönem çalıştıran, Trabzonspor’un eski futbolcu, teknik direktör ve Başkanlarından Özkan Sümer’in bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

20 Kasım 1940 Trabzon doğumlu olan Özkan Sümer, Bordo-Mavili takımda futbol oynadı, uzun yıllar teknik direktör olarak çalıştı. Birçok kademede görev yaptığı Trabzonspor Başkanlığını da yapan Sümer, 1980 yılında A Milli Takımımızın teknik direktörlüğü görevinde de bulundu.

Birçok takımda Türk futboluna unutulmaz katkılar sağlayan tecrübeli futbol adamı birçok ismi futbolumuza kazandırdı. Özkan Sümer’e Allah’tan rahmet; ailesi, sevenleri, Trabzonspor Kulübü ve futbol camiasına başsağlığı diliyoruz.” Sözlerine yer vermişti.

Son Başarısı Trabzonspor Kadın Futbol Takımı

Özkan Sümer futbol kariyerinde en son 22 Temmuz 2006 yılında Trabzonspor’un bölge ve eğitim koordinatörü olarak yer aldı.

Daha sonra 2007 yılında Zeliha Şimşek’le, eski KTÜ kadın futbolcusuyla birlikte sezona sadece 6 hafta kala Trabzonspor Kadın Futbol Takımı’nı kurmuştu ve ilk sezonda Özkan Sümer’in kurduğu takım Türkiye Kadınlar 1. Ligi’nde davet edilmişti.

Daha sonra takım sezon şampiyonu olmuştu. Futbol kariyerine sayısız başarı sığdıran Özkan Sümer geride unutulmayacak başarılar bıraktı.