Trabzonspor’un Çıkışı

Trabzonspor bu sezona deplasmanda 1 – 5’lik ezici bir galibiyet ile başlangıç yapmıştı. Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı’nın takımı ilk 3 maçını oldukça kolay kazanmayı başarmıştı. 4. Haftada süper ligde şampiyonluk adına önemli rakiplerinden Galatasaray ile karşı karşıya gelmişti. Bu maçta Galatasaray ilk bölümde oldukça baskılı ve başarılı oynamıştı.

Galatasaray’ın başarılı oyunu maçın ilk bölümünde 2 gol birden bulmuş tu. Trabzonspor 0 – 2 geri düştüğünde buna hemen reaksiyon gösteren Abdullah Avcı daha ilk yarı olmasına rağmen sakatlıklarında etkisiyle değişikliğe gitmiş ve hemen oyuna müdahale etmişti bunun ile birlikte ilk yarının son dakikalarına gelinirken Abdullah Avcı’nın hamleleri sonuç vermiş ve Trabzonspor farkı 1’e indiren golü yarının sonuna doğru bulmuştu.

2. Yarıda Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı önderliğinde oyuna ortak olan Trabzonspor maçı 0 – 2’den 2 – 2’ye getirmeyi başardı ve maçta bu skor ile tamamlandı. Önemli bir rakibine karşı geriden gelerek alınan bir puan için çok efor sarf edilmişti.

Galatasaray maçı sonrasında tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı’nın öğrencileri düşüş yaşamış ve o dönem 4 maçta 6 puan toplayabilmişti. Süper ligde şampiyonluk yarışında bulunduğu önemli rakip takımlara karşı sahaya çıktığı 3 maçta ise 2 galibiyet alıp 1 kez de beraberlik ile sahadan ayrılmayı başardı ve şampiyonluk yolunda çok önemli bir işi başardı ve henüz 12. Haftadan şampiyonluk adayı diğer takımlarla 9 puanlık fark açmayı başardı ve bunu başarırken geride kalan 12 maçta namağlup bir şekilde liderlik koltuğuna oturdu.

Teknik Direktör Abdullah Avcı Trabzonspor’un Başarısında Doğrudan Etkili

Geçen sezon bu dönemlerde Trabzonspor’un teknik direktörlük koltuğuna oturan tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı, göreve başladığında Trabzonspor 17. Sırada ve yalnızca 6 puanı bulunuyordu. Bu çok riskli tabloda görevi kabul eden Abdullah Avcı geçen sezon Trabzonspor ile başarılı olmuştu.

Takımı 6 puan ile 17. Sıradan alan tecrübeli teknik adam o dönemde kadrosundaki oyuncuları kendisi transfer etmemiş olmasına rağmen 65 puan toplayıp puanını 71’e çıkarttı ve 4. Sıraya yükseldi ve takımının Avrupa pasaportu almasını sağladı.

Bu sezon başında yaz transfer döneminde de istediği oyuncular ile kadrosunu güçlendiren Abdullah Avcı’nın takımında en önemli eksik şu anda savunma hattı olarak görülse de yine de oldukça başarılı bir grafik çiziyor. Trabzonspor başında 50 maçta görev alan Abdullah Avcı Trabzonspor ile 2,04 gibi oldukça iyi bir ortalama yakaladı ve bu ortalama ligimizde şampiyonluğu getiren ortalamalardan demek pek yanlış olmaz.

Avcı’nın Ömür’e Dokunuşu

Sezona sakatlıklardan dolayı hemen başlayamayan takımına katılmakta zorlanan Abdulkadir Ömür, önceki dönemlerde ise yeteneğine rağmen kanatta görevlendiriliyordu ve burada verim alınamıyordu. Abdullah Avcı’nın sakatlıktan kurtulduğundan bu yana onu orta sahada görev vermesiyle birlikte performansını arttırdı.

Orta sahada serbest oynarken meziyetlerini daha iyi gösteren genç oyuncu maç içinde zaman zamanda kanata inerek etkili oluyor.

Yusuf Yazıcı’nın satıldığı dönemde Abdulkadir Ömür ’ede 23 milyon Euro’luk teklif gelmiş fakat başkan kabul etmemişti sonrasında ise genç oyuncu sakatlıkların pençesinden kurtulamamıştı.