Trabzonspor’un 2020 – 2021 Sezonu İstediği Gibi Geçmedi

Spor Toto Süper Lig’İn 2020 – 2021 sezonunu dördüncü sırada bitirmeyi başaran takım Trabzonspor oldu. Sezona teknik direktör Eddie Newton ile başlayan fakat alınan başarısız sonuların ardından teknik direktörlük görevine Abdullah Avcı’nın getirildi bordo mavili takım, zaman içerisinde ligin alt sıralarından üst sıralarına çıkmayı başardı. Sezon boyunca oynamış olduğu 40 maçta 19 galibiyet, 14 beraberlik ve 7 mağlubiyet alan bordo mavili takım, toplamda 71 puan topladı. İç sahada oynadığı 20 maçta 11 galibiyet, 3 beraberlik ve 6 mağlubiyet alarak 36 puan; dış sahada oynadığı 20 maçta ise 8 galibiyet, 11 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak 35 puan aldı.

Öte yandan 40 maçta rakip kalelere 50 gol atmayı başaran Trabzonspor, kendi kalesinde 37 gol gördü. Sezon genelinde bordo mavili takımın yaptığı flaş transferler Benif Afobe, Anastasios Bakasetas, Djaniny, Vitor Hugo ve Yunus Mallı olmuştu. Öte yandan Filip Novak, Jose Sosa, Fousseni Diabate, Gaston Campi ve Manuel da Costa Trabzonspor’da yaşanan flaş ayrılıklar olmuştu.

Trabzonspor’un 2020 – 2021 Sezonunda Sahaya Çıkan İsimler

Spor Toto Süper Lig’de sezonu dördüncü olarak bitiren ve Avrupa Kupaları’nda mücadele etmeye hak kazanan teknik direktör Abdullah Avcı yönetimindeki Trabzonspor, 2020 – 2021 sezonunu şu kadro ile tamamladı: Uğurcan Çakır, Erce Kardeşler, Mağan Moradaoğlu, Arda Akbulut, Adem Enes İbrahimağaoğlu, Hakan Aydın, Edgar Ie, Marlon, Vitor Hugo, Serkan Asan, Kamil Ahmet Çörekçi, Majid Hosseini, Hüseyin Türkmen, Faruk Can Genç, Atakan Gündüz, Ahmetcan Kaplan, Lewis Baker, Flavio, Berat Özdemir, Abdulkadir Parmak, Abdülkadir Ömür, Yunus Mallı, Safa Kınalı, Hakan Yeşil, Anders Trondsen, Süleyman Cebeci, Anastasios Bakasetas, Nwakaeme, Caleb Ekuban, Djaniny, Afobe ve Yusuf Sarı.

Trabzonspor’un 2020 – 2021 Sezonundaki Yıldız Golcüleri

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Trabzonspor’da en çok gol atan futbolcular şöyle oldu: Caleb Ekuban 10 gol, Djaniny 8 gol, Anthony Nwakaeme 7 gol, Anastasios Bakasetas 6 gol ve Benik Afobe 6 gol atan futbolcular oldular. Öte yandan bordo mavili takımın en çok asist yapan futbolcuları ise 7 asist ile Anthony Nwakaeme, 4 asist ile Caleb Ekuban, 3 asist ile Lewi Baker, 3 asist ile Abdülkadir Ömür ve 2 asist ile Anastasios Bakasetas oldu.