trabzonspor

Trabzonspor’u CAS Cezasından Bu İspanyol Kurtaracak

Süper Lig’de şampiyonluk ve kupa maçlarında ise kupa sahibi olmaya odaklanmış olan Trabzonspor ekibinin morali Avrupa’dan gelen bir haberle sarsılmıştı. UEFA tarafından verilen ceza ile birlikte Karadeniz ekibinin 1 yıl Avrupa Kupalarına katılamayacağı belirtildi.

Bu konuda itiraz hakkını kullanmak üzere hazırlıklarını yapan bordo-mavililer kendilerini en iyi şekilde savunacak olan biri ile ilerlemek istiyor. Bu konuda çok titiz davranan Trabzonspor bu konuda kulübü temsil etmesi için bilinen ve başarılı bir hukukçu ile görüşmelerini sürdürüyor.

Kurtarıcının Adı Jose Juan Sala

Trabzonspor Kulübü’nün hukukçu üyelerinden Eda Lermi ve davayı üstlenen İsviçreli Froriep Hukuk Bürosu bu konuda davayı sonuca ulaştıracak teklifte bulundular. İspanyol avukat Jose Juan Pinto Sala ile iletişime geçmeye karar verdi.

Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca bilen avukat Pinto Sala UEFA Yönetim ve Uyum Komitesi ile UEFA Ücret Komitesi’nin bağımsız üyesi görevlerinde bulundu. Davanın en iyi ihtimalle 4 ayda sonuçlanacağı belirtildi.

Güncel Yazılar: