Trabzonspor’dan Yunus Mallı Teklifi

Trabzonspor hücumda aşamasındaki elini güçlendirmek için milli yıldız Yunus Mallı’yı istiyor. Yunus Malli için ısrar eden takım da maddi açıdan sorunlar yaşanıyor.

Milli yıldız Yunus Mallı’nın istediği ücret ile Trabzonspor’un önerdiği ücret arasında büyük bir fark bulunuyor. Ancak 28 yaşındaki oyuncuyu ikna etmek için bordo mavili takım yoğun bir çaba gösteriyor. Devre Arası Transfer süreci bitmeden yıldızı renklerine bağlamak istiyor.

Hücumda Güçlenmek İstiyor

Karadeniz temsilcisi Trabzonspor’un teknik direktörü Abdullah Avcı yönetiminde savunma kurgusunu oturtan takım hücum hattında hala sorunlar yaşıyor. Hücumda bir türlü istediği kadar iyi olmayan bordo mavili takım bu durumun çözümü olarak Yunus Mallı’yı görüyor. Abdülkadir Ömür ve Caleb Ekuban’ın olmadığı maçlarda Trabzonspor topu kaleye götürmekte çok büyük zorluklar yaşıyor.

Bu durum üzerine teknik direktörü Abdullah Avcı kaliteli bir şekilde eksiklerini bu dönemde tamamlamak istiyor. İyi transferler ile bordo mavili takımın bu durumunu çözebileceğine inanıyor. Birçok aday ile görüşmeler yapan Abdullah Avcı’nın gözdesi ve yoğun bir şekilde istediği isim ise Yunus Mallı.

Wolfsbur’da istediği süreleri alamayan 28 yaşındaki oyuncu için pazarlıklar kıran kırana devam ediyor. Trabzonspor ise kariyeri boyunca Almanya dışına çıkmayan Yunus Mallı’yı bu konuda ikna etti. Taraflar ücret konusunda küçük sıkıntılar çekiyor. Eğer bu konuda da anlaşma sağlanabilirse Trabzonspor’un yeni transferi Yunus Mallı olacak.

Ücrette Pürüz Çıktı

Milli futbolcu 2 milyon Euro gibi bir istekte bulunup zaman içerisinde 1.8 milyon euro’ya kadar inmişti. Karadeniz ekibinin tavan ücreti ise 1.5 milyon Euro. Yunus Mallı 1.5 milyon euroyu kabul mü edecek yoksa bordo mavili ekip kesenin ağzını biraz daha mı açacak önümüzdeki günlerde belli olacak.

Bordo mavili takım, EURO 2020 kadrosuna girmek için Yunus Mallı’ya ihtiyacının olduğunu düşünüyor bu nedenle ikna çalışmalarına devam ediyor.

Trabzonspor’da teknik direktör Abdullah Avcı ile görüşen Yunus Mallı teknik adam gelecek ile ilgili planlarını anlattığını, projelerden bahsettiğini açıkladı. Son durum olarak taraflar arasında ücrette anlaşmazlık bulunuyorken transfer döneminin sonuna kadar bordo mavili takım Yunus Mallı’yı kadrosuna eklemek istiyor.