TRABZONSPOR’DAN ORTA ALANA İKİ TAKVİYE

Trabzonspor’da göreve gelmesinin ardından işleri henüz istediği gibi yoluna koyamayan teknik direktör Abdullah Avcı, orta sahadaki sıkıntıları gidermek istiyor. Tecrübeli çalıştırıcı ilk olarak savunma ve forvet arasındaki bağlantıyı sağlamlaştıracak. Trabzonspor takımını daha da güçlendirip başarılarını sabitlemek istiyor.

Göreve geldiği günden itibaren Trabzonspor’da istediği oyunu sahaya yansıtmaya çabalayan ve kendi oyun felsefesini kabul ettirmek isteyen teknik direktör Abdullah Avcı, eldeki futbolcularla en iyiyi ortaya koymaya çalışıyor.

Bunun yanı sıra devre arası transfer sezonunun yaklaşmasıyla birlikte bazı eksikliklerin giderilmesi için yönetimle de sürekli görüşme halinde olan tecrübeli çalıştırıcının, orta saha için iki ismi kadrosuna katmak istediği öğrenildi.

Listede İlk Olarak “6 Numara” Var

Öncelikli olarak mevcut oyuncular arasında bir değerlendirme yapan Abdullah Avcı’nın, bunun sonrasında hedefini orta saha olarak belirlediği öğrenildi. Listenin ilk sırasında “6 Numara” transferi yer alıyor. Abdullah Avcı’ya göre istedikleri oyunu kabul ettirebilmek için bu pozisyona uygun bir ismin alınması elzem.

Avcı, bunun dışında ofansif orta saha pozisyonu için de bir takviye istiyor. Bu iki pozisyona yapılacak olan takviyelerle devre arası transfer sezonunun tamamlanması öngörülüyor.

Yakın çevresiyle yaptığı görüşmelerde savunma ve hücum bölgelerinde yeteri sayıda oyuncu bulunduğunu ifade eden Avcı’nın, bundan ötürü yalnızca orta saha üzerine yoğunlaşacağı öğrenildi.

Savunma ve hucüm arasındaki pas bağlantısının yeterince olmadığına vurgu yapan deneyimli teknik direktörün bu sorunu ortadan kaldırmak için iki bölgeye de yardım götürecek oyuncuları kadrosuna katmak istediği öğrenildi.

Adaylardan Biri Yunus Mallı

Abdullah Avcı’nın ifade ettiği ofansif özellikli orta saha oyuncularından birisinin Yunus Mallı olduğu öğrenildi. Ocak ayında Wolfsburg’dan ayrılması beklenen 28 yaşındaki 10 numaranın kanatlarda da görev yapabilen versatil bir oyuncu olması onu daha da cazip bir alternatif yapıyor. Abdullah Avcı tarafından da çok istenen Mallı için Trabzonspor yönetimi temaslarını sürdürüyor.

Bu sezon ligde sadece 1 karşılaşmada forma giyen ve 5 maçta kadroya bile giremeyen Yunus Mallı’nın da bu transfere sıcak baktığı öğrenildi. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan oyuncu için Wolfsburg’un bonservis talep etmesi beklenmiyor.