Trabzonspor’dan Liderliği Devam Ettirme Hedefi

Süper Lig’in heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Süper Lig’in 10. Haftası için takımların hazırlıkları son sürat devam ederken sezonun lider ekibi Trabzonspor ekibi, bir kez daha sahaya çıkıyor. Konuk ekip olarak çıkacağı mücadeledeki rakibi ise Göztepe SK…

Zorlu mücadelede Trabzonspor ekibi Süper Lig’in milli ara sonrası 9. Haftasında Fenerbahçe ile kozlarını paylaşmış ve skorer bir mücadele ile zafere ulaşmıştı. Hanesine eklediği 3 puan ile sıralamada ilk sıraya yerleşen Bordo Mavililer, Süper Lig’in 10. Haftasında Göztepe’nin evine konuk olmaya hazırlanıyorlar.

Karşılaşma heyecanı 23 Ekim Cumartesi günü saatler 20:00’ı gösterdiğinde başlayacak iken karşılaşma Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu’nda oynanacak. Karşılaşma beIN Sports 1 kanalından yapılacak naklen yayın ile takip edilebilecek iken İzmir’deki futbolseverler için tribünlerde de maç heyecanı yaşanabilecek.

Karşılaşma öncesi sezonun ilk 9 haftası toplamda 21 puana ulaşan Trabzonspor ekibinin aksine rakip ekip 8 puanıyla sıralamada 17. Sırada yer alıyor. Göztepe SK sezon içerisinde uzun bir süre yenilgi aldıktan sonra Süper Lig’in 9. Haftasında Kasımpaşa SK ekibi karşısında galibiyet elde etmiş ve 3 puanını hanesine ekleyerek dikkatleri üzerine çekmişti.

2-1 skoruyla alınan zafer sesi sonrası riskli bölgede bulunan Göztepe SK ekibi bir kez daha galibiyet yolu gözlüyor iken Trabzonspor ekibi ise liderliğini koruma hedefi içinde sahaya çıkmaya hazırlanıyor.

Trabzonspor ve Liderlik Yolculuğu

Sezonun en başarılı ekiplerinden biri olan Trabzonspor ekibi, sezon içerisinde yenilgi yaşamayan tek ekip olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Galibiyet ve beraberlikleri ile birlikte toplamda 21 puanı bulunan ve lider konumunda yer alan Bordo Mavili ekip, sıralamada 2. Sırada yer alan Atakaş Hatayspor’a puanıyla fark bile atıyor.

Atakaş Hatayspor ve Fenerbahçe 19 puanıyla Trabzonspor’u sıralamada 2. Ve 3. olarak takip ediyor. Süper Lig’in milli ara öncesi 8. Haftasında Yukatel Kayserispor ile aynı sahada buluşan Trabzonspor ekibi, 2-1 skoruyla aldığı galibiyet ile moral depolayarak milli araya girmişti.

Milli arayı iyi değerlendiren ekiplerden biri olan Trabzonspor, milli ara sonrası Fenerbahçe maçı için tetikteydi.

Zorlu karşılaşmada 3-1 skoruyla galip ayrılan ve üstelik skor farkı yaratarak zafer kazanan Trabzonspor ekibi, Fenerbahçe’ye mağlubiyet yaşatarak zirveden etmiş ve kendisine zirvede yer bulmuştu.

Göztepe karşılaşmasında Trabzonspor’un zirvedeki yerine devam edip edemeyeceği büyük merak konusu olarak yer alıyor.

Süper Lig’in 11. Haftası

Süper Lig’in 10. Haftası için Göztepe SK ekibiyle aynı sahada buluşacak olan Trabzonspor’un liderliğini devam ettirip ettiremeyeceği merak ediliyor. Bu merak devam ederken akıllarda diğer yandan Süper Lig’in 11. Haftasındaki Çaykur Rizespor maçı yer ediyor. Trabzonspor ekibi Çaykur Rizespor ekibini kendi sahasında ağırlayacak iken karşılaşma 29 Ekim Cuma günü saatler 20:00’ı gösterdiğinde başlayacak