Trabzonspor’dan Hakemlere Yönelik Eleştiri

Bugün Trabzonspor ve Gaziantep FK arasında oynanan ve 1-1  sona eren maç sonrası gözler Trabzonspor tarafından yapılan açıklamadaydı.  Trabzonspor Kulübü tarafından yapılan açıklamada son zamanlarda oynanan maçlardaki hakem hataları ile ilgili çok ağır eleştirilere yer verildi. Yapılan açıklamada MHK’nın tayin ettiği hakemlerin maçlarda yanlış kararlar verdiği ve maçları iyi yönetemediğine yer verildi.

Trabzonspor Kulübü’nün MHK Hakkındaki Açıklaması

Trabzonspor ve Gaziantep FK’nın bugün oynadığı maçın skoru 1-1 oldu. Bu maç sonunda Trabzonspor tarafından bir açıklama yayınlandı. Yapılan bu açıklamada MHK ve MHK içerisinde yer alan bazı hakemlerin başka gruplara aidiyet hissettiğine yer verildi. Bu şekilde davranan hakemlerin bir an önce görevden alınması gerektiği ifade edildi.

Berabere sonuçlanan maçın ardından Trabzonspor Kulübü bu maçta bir kez daha görülmüştür ki görevlendirilen hakemler başka zümre veya gruplara hizmet etmek üzere maçlara çıkmaktadır. Türk Futbolunun bir an önce bu kişilerden temizlenmesi gerektiği üzerinde durulan açıklamada hakemlerin bu şekilde maçlarda adil bir yönetim gerçekleştiremeyeceği ifade edildi.