Trabzonspor’dan Dikkat Çeken Transfer Çalımı

Bu sezon Süper Lig’de şampiyon olmak adına gün sayan Trabzonspor, kendisini şampiyon yapan faktörlerden planlamanın öneminin farkında ve gelecek sezona dair planlamalara da başlamış durumda. Süper Lig şampiyonluklarına hegemonya koymak isteyen Bordo Mavili takım, Beşiktaş’ın da ilgilendiği ve bir dönem Siyah Beyazlı takımda forma giyen Mohamed Elneny’i kadrosuna katmak adına girişimlere başladı.

Masada Da Lider

Bu sezon Süper Lig’de tarihin en rahat şampiyonluklarından birine ulaşmak adına gün sayan Trabzonspor’da uzun yıllar sonra gelecek şampiyonluğun mutluluğu yaşanıyor.

Sezon başından bu yana ligin en istikrarlı ve en iyi takımı olarak 9’uncu haftadan beri oturduğu liderlik koltuğunu kimselere bırakmayan Bordo Mavili takım, aynı performansı gelecek sezonlarda da göstermeyi hedefliyor.

Bu bağlamda 2021/2022 sezonunun anahtarı olarak görülen planlamalarını önümüzdeki sezon adına da yapmaya başlayan Karadeniz temsilcisinde adı geçen isimlerden birinin de Mohamed Elneny olduğu iddia ediliyor.

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın Beşiktaş’ı yönettiği dönemden de öğrencisi olan Mısırlıyla alakalı olarak olumlu raporlar verdiği iddia edilirken Beşiktaş’ın da eski oyuncusunu kadrosuna katmak adına girişimleri olacak gibi görünüyor.

Bu bağlamda ligin 31’inci haftasında karşı karşıya gelecek olan iki takımın sezon sonunda bir kez daha rekabet içerisine girmesi mümkün. İki takım da Mısırlı oyuncunun takıma katılabilmesi adına girişimler yapmak adına kollarını sıvamış durumda ve yine iki takımın da kendine göre avantajları bulunuyor.

Bonservis Yok

Mohamed Elneny ile alakalı olarak hem Trabzonspor’un hem de Beşiktaş’ın avantajı olan durum tecrübeli oyuncunun sözleşmesinin sezon sonu erecek olması.

Takıma döndükten sonra zaman zaman forma şansı bulsa da bu sezon iyiden iyiye gözden düşen Elneny bu nedenle kariyerine Arsenal’de devam etmek istemiyor. Gelecek sezon adına sözleşme imzalaması beklenmeyen oyuncunun serbest duruma düşecek olması Trabzonspor adına da Beşiktaş adına da avantaj olarak değerlendirilebilir.

Bununla birlikte Trabzonspor’un en büyük avantajı gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’ne katılma fırsatına sahip olması olarak değerlendirilebilir. Beşiktaş şu anki konumunu çok daha iyi bir hale getiremediği takdirde gelecek sezon Avrupa kupalarında yer alamayabilir ki bu durum da Elneny adına ciddi bir eksi yazar.

Öte yandan bahsi geçtiği gibi Abdullah Avcı Elneny’i, Elneny de Abdullah Avcı’yı tanıyor. Başarılı teknik adamın Trabzonspor’da görev yapıyor olması ve şampiyon takıma geliyor olmak Mısırlı oyuncunun aklını çelebilir faktörler olarak görünüyor.

Bununla birlikte Elneny bir kere Türkiye pazarına adım attıktan sonra bir daha hiç gündemden düşmedi ve geçen sezon da Galatasaray tarafından yoğun bir şekilde istenmişti. Tüm bunlar tecrübeli oyuncunun gelecek sezon hangi takımda forma giyeceğine karar verirken birçok başka takımdan teklif alacağının kanıtı.

Ancak sıralanan faktörler nedeniyle Trabzonspor’un bir adım daha önde olduğunu belirtmek de yanlış olmaz.