Trabzonspor’dan Bir Anthony Nwakaeme Geçti

Trabzonspor’da Anthony Nwakaeme’nin ayrılışından sonra transfer olarak Trezeguet transferi gerçekleşmişti. Akıllarda sorular kalarak futbol müsabakalarına devam eden futbol kulübü, gidenin yerini doldurdu mu? Düşüncesi sarmıştı. Trabzonspor’dan bir Anthony Nwakaeme geçtiğini söylenebilir.

Süper Lig’de son zamanların en önemli transferleri arasında görülürken şimdilerle bu karardan neden vazgeçildiği konuşulmakta. Tarihte en büyük transfer başarısı olarak görülmesine rağmen yollarını da yine de ayıran kulüp yeni anlaşmalar sağladı. Trabzonspor kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu, transferleri yakından takip ettiğini söyledi. Henüz bir kulüp tarafından anlaşma sağlanamasa da görüşmeler yapılıyor. Bu görüşmelerin olumlu sonuçlanması durumundan kulübü üst seviyeye taşıyacağına inanılıyor.

Transfer An Meselesi

Bordo-mavili kulüp, Nwakaeme yerini doldurabilmek için geçen sezon Başakşehir’de geçiren Trezeguet’yi gözüne kestirmiş durumda. Bordo- mavili takım çare olarak İngiliz kulübünde, İngiltere Premier Ligi’nde bulmayı umuyor. İstanbul’da gerçekleşecek olan görüşmeler sırasında anlaşma sağlanması bir çözüm önerisi sunulacağını düşünülmektedir.

Nwakaeme ve Trezeguet Çatışması

Yeni sezonda gerçekleştirelecek olan transferlerin başında Nwakaeme yerini doldurmak pek mümkün olmadığını söyleyen pek çok kişi bulunuyor. Bu durum karşısında kulübün sergilediği tavır ile yeni arayışa geçildiği gözlemlendi.

Süper Lig’e hem de Trabzonspor’a çok sayıda kaliteli kanat oyuncusu gelmesine karşın, Nwakaeme’nin bıraktığı iz tahmin ediliyor ki ligin yakın tarihinin ilk beşine girecek durumdadır. Nwakaeme, pek çok kanat oyuncusunun aksine rakip savunmacıya fiziksel üstünlük kurabilen Nijeryalı yıldız, kendisine atılan çoğu uzun ve sırtı dönük topu kontrol edip takımını rakip alana yerleştirebiliyor ve etrafındaki hareketleri ödüllendirebiliyordu. Trabzonspor’a Nwakaeme sonrası gerçekleşecek transfer için,tarz olarak bire bir aynı yapıyı sürdürmek mümkün görünmüyor. Fiziksel standartları üst seviyede kaldığı sürece Trezeguet’nin Nwakaeme’ye oranla artıya geçebileceği biri olabilme potansiyeline sahiptir.

4 Milyon Euro’luk Teklif

Trezeguet’nin İngiliz kulübü, oyuncunun ancak gelecek sezon sözleşmesinin biteceğini vurguladı. Bu sebepten dolayı kiralama olayını gündeme getirmedi. Trabzonspor kulübü, oyuncunun peşini bırakma niyetinde değil.  Bonuslarla birlikte 4 milyon Euro’luk teklif vererek rakip oyunucuyu istediğini söyledi. Geçen sezonla da kiralık olarak forma giyen Trezeguet Başakşehir’de oynamıştı. Futbol oyunlarında 13 maça çıkarak 6 gol ve 4 asistlik katkı sağlayarak takıma destek verdi.

Trezeguet Anlaşması Askıda

Trabzonspor, Trezeguet anlaşmasından henüz net bir karara varılmadı. Gerçekleştirilen görüşmeler esnasında futbol takımı tam olarak oyuncuya 2 yıllık sözleşmenin yanı sıra 1 milyon 500 euro maaş, 500 bin euro imza parası ve 500 bin euro bonus verme teklifinde bulundu. Bu koşullar altında dahi henüz bir karar verilmedi. Yıldız futbolcudan cevap beklenirken başka anlaşmalarda devam ettiği gözlemleniyor. Futbolcu’nun gönderilen teklif karşısında temsilcileri tarafından İstanbul’a geleceği biliniyor. Anlaşmalar bir karara bağlanması için tekrardan görüşmeler sağlayanacağı için şimdilik transfere kesin gözüyle bakılıyor.