TRABZONSPOR’DAN BAŞARILI BİR SEZON

Süper toto süper ligin son sezonunu ardından bordo mavili Trabzonspor takımı Avrupa’yı garantileyerek sezonu tamamladı. Dördüncü sırada sezonu tamamlayan Trabzonspor takımı oldukça başarılı bir performans sergiledi. Abdullah Avcı yönetimindeki Trabzonspor takımı her ne kadar son haftalarda çok fazla beraberlik sonucu elde etse de sezonu dördüncü sırada iyi bir puan da tamamladılar.

TRABZONSPOR ABDULLAH AVCI İLE BAŞARILI

Bordo mavili Trabzonspor takımı teknik direktörü Abdullah Avcı ile oldukça başarılı bir performans sergilediler. Uzun bir süre maç kaybetmeyen ve yenilmezlik serisi oluşturan Trabzonspor takımı her ne kadar son haftalarda mağlubiyet ve beraberlik sayısını arttırmış olsalar da sezonu dördüncü sırada tamamladılar.

71 puanla sezonu tamamlayan ve Avrupa kupalarına garantileyen Trabzonspor takımı önemli bir başarıya imza attılar. Gelecek sezon Trabzonspor’un hedefi sezonun ilk gününden ilk haftasından itibaren son haftasına kadar istikrarlı bir performans sergileyerek başarılarını sabit tutarak şampiyonluk kazanmak istiyorlar. Oyuncuları ile bu sezon yıldızlaşan Trabzonspor takımı rakiplerine korku dolu anlar yaşattı.

Teknik direktör Abdullah Avcı öğrencileri ile beraber büyük bir uyum yakaladı. Abdullah Avcı bordo mavili takımla sezonun başından bu yana iyi bir performans sergiledi. Onları dinleyen onların sorunlarına kulak veren ve aynı zamanda da galibiyet için öğrencilerine güvenip onları hızlandıran bir teknik direktör performansıyla sahaya çıkan Abdullah Avcı her karşılaşmada öğrencilerine ne kadar güvendiğini belli etti.

TRABZONSPOR’DA YILDIZI PARLAYAN İSİMLER

Bordo mavili Karadeniz temsilcilerinden birisi olan Trabzonspor’da bu sezon şüphesiz ki tüm oyuncular en iyi performanslarını sergilemeye çalıştılar. Oldukça başarılı bir ekip ruhunu yansıtan Trabzonspor’da yıldız isimler ve öne çıkan isimler oldu. Bunlardan birisi de Edgar Ie oldu. Edgar Miguel Ie’yi Trabzonspor 17 milyon 500 bin Euro karşılığında Fransa’ya Lille takımına gönderdiği Yusuf Yazıcı karşılığında ücretsiz, bedelsiz olarak takıma dahil edebilmişti.

Edgar Ie süper Lig sezonu boyunca Trabzonspor takımda oldukça iyi bir performans sergiledi. 40 maça çıkan 27 yaşındaki bu başarılı ve iyi bir performansa sahip olan oyuncu takım arkadaşlarıyla ve teknik direktörü ile oldukça uyumlu bir performans sergiledi. Aynı zamanda Trabzonspor’un yıldızı parlayan bir diğer ismi de kaleci Uğurcan Çakır. Uğurcan Çakır çok iyi bir performans sergiledi ve Trabzonspor’u zorlu maçlarda kurtaran isim oldu. Aynı zamanda Uğurcan Çakır milli takımdaki performansı ile de adından sıkça söz ettirdi. Sezonun sonunda yeni sezon öncesi Uğurcan Çakır Avrupa takımları ile anlaşma sağlayabilir. Trabzonspor’da yeni kaleci kim olacak hangisini almış olacak şimdiden merak ediliyor.