Trabzonspor’dan Ayrılan İsimler

Abdullah Avcı, ara transfer dönemi öncesinde ön raporunu Trabzonspor yönetimine sundu. Deneyimli hocanın kadrodan toplam 8 kişiyi göndermek istediği ve bu 8 ismi arasında Stiven Plaza, Gaston Campi ve Majid Hosseini’nin de bulunduğu belirtildi. Genç ve gelecek veren isimleri yeni dönemde takıma dahil ederek yeni bir kadro oluşturmak istediğini belirtti.

Trabzonspor’un ligde bulunduğu konum ve ikinci yarı için koyduğu hedef nedeni ile transfer konusunda geniş yetkilerle donatılan teknik direktör Abdullah Avcı transfer dönemi öncesinde kulüp yönetimine ilk raporunu sundu.

Deneyimli teknik adamın kadrodan tam 8 isim göndermek istediği belirtildi. Bu isimler içerisinde bazı genç isimler tecrübe kazanmaları için başka takımlara kiralanacağı açıklandı.

Avcı’nın raporunda talep edilen 8 ayrılık arasında Stiven Plaza, Gaston Cambi ve Majid Hosseini gibi isimlerin yer aldığı belirtilirken yerli oyuncular arasında Ahmet Canbaz ve Salih Kavrazlı’nın kiralık verebileceği açıklandı.

Zirveye Oynuyoruz

Trabzonspor oyuncularından Sivasspor beraberliğini unutmalarını isteyen Abdullah Avcı, “Elbette gereken dersleri çıkartacağız. Ancak önümüze bakmak zorundayız. Maç maç düşüneceğiz. Doğru yolda gidiyoruz. Unutmayın, bizim yerimiz zirve” sözleri ile ttakımın motivasyonunu yükseltti. Trabzonspor’da konsantrasyon yine üst düzeye çıktı.

Kayserispor ile 12 Aralık Cumartesi günü deplasmanda oynayacağı karşılaşma öncesinde Trabzonspor’da Abdullah Avcı rüzgârı esiyor. Geldiği günden beri teknik taktik dışında takımın psikolojisini toparlamaya yönelik konuşmalar yaptı.

Tecrübeli teknik adam, takımın motivasyonunu yüksek tutmak için konuşmalar yaptı. Sivasspor beraberliğini yol kazası olaran değerlendiren Abdullah Avcı oyuncularına, “Elbette gereken dersleri çıkartacağız. 1 pozisyon verdik, onda da gol yedik.

Çok daha fazla dikkatli olacağız. Ancak geriye takılmamak gerekiyor. Geçmişten gereken dersi alıp, devam edeceğiz. Maç maç düşüneceğiz. Doğru yolda gidiyoruz.

Unutmayın, bizim yerimiz zirve. Bunun için çok çalışmak ve fedakârlık göstermek zorundayız. Size güveniyorum” dedi.

Avcı İsteklerini Oyunculara İletti

Abdullah Avcı yönetiminde çıkılan 3 maçta bordo mavili takım sadece 1 gol yedi, başarılı hoca takım savunmasına ilişkin çalışmalara devam ediyor. Karşılaşma aralarında “Önemli olan defansı da hücumu da birlikte yapabilmek” mesajını oyuncularına veren Avcı, gol bölgesinde istediklerini oyuncularına tek tek anlattı.