Trabzonspor’da Yoğunlaştıkları Transfer Dönemi

Geride bıraktığımız sezonda takım olarak başarılı bir dönemi geride bırakan teknik direktör Abdullah Avcı yönetimindeki Trabzonspor, Süper Lig’i Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin ardından 4. Sırada tamamladı. Önümüzdeki sezon Avrupa’da da mücadele edecek olan bordo mavili takım, bu yüzden güçlü bir kadro kurmak istiyor. Fakat Karadeniz temsilcisi, özellikle Süper Lig’de başarı elde etmek istediği için Süper Lig içinde derin bir kadroya sahip olmanın hesaplarını yapıyor.

Teknik direktör Abdullah Avcı’nın raporları doğrultusunda hareket eden bordo mavili yönetim, geride bıraktığımız haftalarda Bruno Peres, Gervinho ve Marek Hamsik gibi önemli isimleri kadrosuna katmayı başardı. Öte yandan takımdan gidecek olan oyuncularda merak konusu oldu. Bu bağlamda Trabzonspor’dan ayrılması gündemde olan ilk isim ise kaleci Uğurcan Çakır olmuş durumda.

Trabzonspor’un Hedefi Mert Günok ve Doğan Alemdar

Geride bıraktığımız sezonda iyi bir performans sergileyen Uğurcan Çakır, geçtiğimiz haftalarda A Milli Takım ile EURO 2020’de de oynama şansı elde etti. Bu turnuvadan sonra transferine kesin gözüyle bakılan Uğurcan Çakır’ın alternatifleri için çalışmalar başladı.

Normal şartlar altında, Uğurcan Çakır’ın yerine yabancı bir kaleci düşünülüyordu. Fakat TFF’nin yabancı sınırlaması sebebiyle yerli isimlere yönelindedi. Bu bağlamda Trabzonspor, Medipol Başakşehir’den Mert Günok ve Hes Kablo Kayserispor’dan Doğan Alemdar’ı kadrosuna katmak istiyor. Acele davranmak isteyen bordo mavili takım, bu iki kaleci için girişmlere başladı.

Trabzonspor Dışında Talipler Var

Geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda Medipol Başakşehir forması ile mücadele eden Mert Günok, daha önce Fenerbahçe ve Bursaspor’un kalesini korumuştu. Geçen sezon 29 maçta İstanbul temsilcisi Medipol Başakşehir’in kalesini koruyan Mert Günok’un tek taliplisi Trabzonspor değil. Birkaç farklı teklif daha alan Mert Günok’un hangi takıma transfer olacağı belli değil. Bilindiği üzere Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın da kalelerini koruyan Altay Bayındır ve Ersin Destanoğlu’nun olası transferlerinden ötürü bu iki takım Mert Günok’un transfer listelerine almış durumdalar.

Öte yandan kariyerine Hes Kablo Kayserispor’da başlayan ve geride bıraktığımız sezonda 29 maçta sarı kırmızılı takımın kalesini koruyan Doğan Alemdar’a özellikle Süper Lig’den teklifler geliyor. Genç kaleci için de Trabzonspor’un yanı sıra Fenerbahçe’de ilgilenmeye devam ediyor. Önümüzdeki günlerde bu kalecilerin yeni takımları ile ilgili daha somut gelişmeler yaşanacak.