Trabzonspor’da Yıldız Bilinmezi

Bu sezon güle oynaya şampiyonluğa giderken hücumdaki yıldızlarından ciddi destek almayı başaran Trabzonspor’da şu sıralar gelecek sezonun hazırlıklarına devam ediliyor. Bordo Mavili takım bu bağlamda kadrodan ayrılacak isimleri de kadroya katılacak isimleri de büyük ölçüde belirledi ancak bir isim deyim yerindeyse deve dişi gibi olduğu yerde duruyor. O isimse bu sezonun en büyük sihirbazlarından biri olan Anthony Nwakaeme’den başkası değil. Bununla birlikte Beşiktaş’ın oyuncunun sözleşme görüşmelerini yakından takip ettiği ve eğer bir anlaşmazlık durumu söz konusu olursa direkt olarak oyuncuya teklif götüreceği iddia ediliyor.

Beşiktaş Hâlâ Bekliyor

Bu sezon Süper Lig’de güle oynaya şampiyon olan Trabzonspor’da 38 yıl aradan sonra gelen sevincin sarhoşluğu da artık yavaştan atılmaya başlandı.

Bordo Mavili ekip gelecek sezon Avrupa’da yer alacak ve bu bağlamda bu sezondan çok daha fazla yıpranacak. Bu durumun farkında olan Karadeniz temsilcisi, kadrosunu güçlendirebilmek adına elinden geleni yapacak.

Pek tabii kadrosuna katacağı isimler kadar kimlerle yollarını ayıracağını da belirlemeye çalışan Trabzonspor’da Anthony Nwakaeme ile alakalı sıkıntılarsa bitmek tükenmek bilmiyor. Nijeryalı yıldız basına demeçler veriyor, Trabzonspor’u çok sevdiğini ifade ediyor ancak bir türlü bu süreçte kulübüyle ortak nokta bulmak istemiyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte Beşiktaş’ın da devreye giren ekiplerden biri olduğu ifade ediliyor. Geçen sezonun şampiyonu bu sezon çok ciddi sıkıntılar yaşadı ve bir sezon içerisinde 3 kere teknik adam değiştirmek zorunda kaldı.

Öte yandan kadrosunda Cyle Larin ile de yol ayrılığına gelen Kara Kartal’da Kanadalı oyuncu yerine Nwakaeme’nin değerlendirilmesi oldukça makul. Tecrübeli oyuncu ligin tartışmasız en tehlikeli ve yetenekli oyuncularından biri ve hemen hemen her kulüp onu doğru şartlar altında kendi kadrosunda görmek ister.

Ancak oyuncunun ne kadar büyük bir maaş beklentisi olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Nwakaeme Krizi

Tüm bunlarla birlikte Trabzonspor’da küçük veya büyük çaplı sorunlar bir şekilde çözülürken Anthony Nwakaeme krizi bir türlü çözülebilmiş değil. Nijeryalı oyuncunun sezonun son haftalarında sergilediği sorumsuz görüntü de bu krizin büyümesine etki ediyor.

Oyuncu her seferinde Trabzonspor’da mutlu olduğunu ifade ederken yöneticiler de Nijeryalı yıldızı kadroda tutmak istediklerini dile getiriyorlar. Ancak iki taraf arasında ne zaman bir görüşme yapılsa bir sonraki gün basında masadan kalkıldığına dair haberler çıkıyor.

Bu bağlamda iki taraftan birisi en azından doğruyu söylemiyor. Pek tabii oyuncunun yaşının ilerlediğini ve bu durumun da Trabzonspor tarafını tedirgin edebileceğini unutmamak lazım. Zaman zaman sakatlıklar nedeniyle maç kaçırmak zorunda kalan tecrübeli oyuncu, sahada kendini verdiği her dönemde fark yaratan isimlerden biriydi.

Ancak bu krizin Bordo Mavili camiayı yıprattığı kesin. Nitekim sosyal medyada yapılan yorumlara bakıldığında artık tepkinin Anthony Nwakaeme ile olarak oluştuğunu görmek oldukça mümkün.