Trabzonspor’da Yeni File Bekçisi

Trabzonspor’da 16 Şubat 2021 tarihinde açıklanan sonuçlar ile vaka sayısı 6’sı futbolcu olmak üzere 7’ye çıktı. Süper Lig’in 26. Haftasındaki Başakşehir maçında ilk 3 kalecisi Uğurcan Çakır, Erce Kardeşler ve Arda Akbulut’un yokluğunda bordo mavili takımın kalesi, 18 yaşındaki lise öğrencisi Kağan Moradaoğlu’na emanet edildi.

Sabah gazetesinin haberine göre Trabzonspor’da bulunan yeni tip korona virüs (covid-19) vakalarına biri idari personel olmak üzere üç yeni kişi daha eklendi. Böylece toplam hasta sayısı 7’ye çıktı. Bu durum Başakşehir maçı öncesinde bordo mavili takımı zor duruma soktu.

6 oyuncusunun yeni tip korona virüs (covid-19) nedeni ile oynatamayacak olan Fırtına’da ayrıca Abdülkadir Parmak, Abdülkadir Ömür ve Trondsen sakatlıkları Nwakaeme ise cezalı olduğu için maçta yer alamayacak. Bu duruma göre Karadeniz temsilcisi Trabzonspor Başakşehir maçına 10 eksikle çıkacak.

File Gençlere Emanet

Trabzonspor’un ilk 3 kalecisi olan Uğurcan Çakır, Erce Kardeşler ve Arda Akbulut’un sağlık sorunları nedeni ile Başakşehir maçında yer alamayacağı kesinleşti. Takımın teknik direktörü Abdullah Avcı, kalede mecburen 18 yaşındaki Kağan Moradaoğlu’na şans verecek.

U17 Milli Takımı’nda görev yapan 193 cm boyundaki genç eldivenin, Başakşehir mücadelesindeki yedeği ise başka bir genç eldiven Hakan Aydın yer alacak. Hem Kağan hem de Hakan lise son sınıfa gidiyor. İki 18 yaşındaki kaleci takımı Başakşehir maçında iyi bir şekilde koruyabilecek mi merak konusu.

Kaan Moradoğlu 10 Ocak 2003 doğumlu yardımcılığını yapacak olan Hakan Aydın ise 5 Şubat 2003 doğumlu.

Başkan Ahmet Ağaoğlu’ndan Açıklama

Bordo mavili takımın başkanı Ahmet Ağaoğlu, ara transfer döneminde takıma kattıkları Bakasetas’ın performansını Yunan basınında değerlendirdi. Gazzetta.gr’ye açıklama yapan Ahmet Ağaoğlu, Bakasetas’ı almak için büyük mücadeleler verdiklerini ve onu alarak saat sabah 04.30’da uçağa bindirmenin inanılmaz olduğunu söyledi.

Bu transferin takım için çok büyük önem arz ettiğini bildiğini söyleyen başkan Ağaoğlu, aynı zamanda oyuncunun da Trabzonspor’a gelmek istediğini söyledi. Tam bir kazan kazan durumunun söz konusu olduğunu belirtti. Oyuncunun gösterdiği performans il onun için harcanan paranın orantılı olduğuna değindi.