Trabzonspor’da Uğurcan Çakır Kalıyor

Spor Toto Süper Lig’in lider takımı Trabzonspor’da başarılı kaleci Uğurcan Çakır Şampiyonlar Ligi’ne büyük ihtimalle gidecek olan takımı ile beraber kalıp orada da kendisini göstermek istiyor.

Trabzonspor 66 puanla açık ara farkla lider ve bu liderliği kimseye kolay kolay bırakmaya niyeti yok. Başarılı kaleci Uğurcan Çakır!a hem ara transfer döneminde hem de yaz transfer dönemi için teklifler geldi ve gelmeye de devam ediyor. Takımın en pahalı oyuncularından birisi olan Uğurcan Çakır’ın takıma katkısı her açıdan çok fazla.

Uğurcan Çakır Şampiyonlar Ligi’ne Çıkmak İstiyor

Bu sezon lider bir şekilde sezonu kapatması çok yüksek olan Trabzonspor ülkemizi temsil etmek için Şampiyonlar Ligi’ne gidecek. Yaz transfer dönem teklifleri oyuncuların menajerlerine gelmeye başladı.

Sezonun en başarılı yerli kalecisi olan Uğurcan Çakır için de Avrupa kulüplerinden teklifler ara transfer döneminde olduğu gibi bu dönemde de yağmaya başladı. Bu yaz Trabzonspor’dan gider gözüyle bakılan Uğurcan Çakır geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı.

Takımı şampiyon olmadan ayrılmak istemediğini belirten Uğurcan Çakır aynı zamanda da Şampiyonlar Ligi arenasına da çıkmak istediğini ve bu büyük arenada takımı ile beraber en iyi şekilde ülkesini temsil etmek istediğini sözlerine ekledi.

Kaleci Uğurcan Çakır önümüzdeki sezonda da Trabzonspor forması ile sahaya çıkıp en iyi şekilde görevini yapacak. Avrupa’da oynamanın en büyük hayali olan Uğurcan Çakır’ın bu hayalini 1 yıl daha ertelemesi hem kendi kariyeri için hem de Trabzonspor için oldukça büyük bir hamle.

Uğurcan Çakır Devler Dünyasında Nasıl Olacak

uğurcan çakır

Bu sezon ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde Beşiktaş temsil etti. Grupta hiç puan alamadan elenen Beşiktaş şüphesiz ki en kötü Şampiyonlar Ligi tecrübesine imza attı. UEFA Konferans Ligi’nde ülkemizi temsil eden Trabzonspor ise elenerek tura veda etti.

Bu sezon bambaşka bir takım olarak karşımıza çıkan Trabzonspor takımı gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde en iyi haliyle ülkemizi ve en önemlisi de kendisini temsil edecek. Şampiyonlar Ligi büyük bir arena ve o arenada mücadele eden her bir takım tüm dünyada kabul almış büyük takımlar.