Trabzonspor’da Transfer Gelişmesi Luis Nani

Son dakika transfer haberi Bordo Mavili cepheden geldi! Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda hiç yenilgi almayan ve liderlik pozisyonunu kimseye bırakmayan Trabzonspor, yeşil sahada dinamik bir ekip için transfer çalışmalarına şimdiden başladı.

Karadeniz devinde Gervinho, çapraz bağları koptuğu gerekçesi ile tedavi görmeye başlayarak sezonu kapattı. Trabzonspor, yetenekli oyuncusunun yerine yenisini arıyor. Fırtına’nın gündemine giren isim Fenerbahçe’nin eski oyuncularından Luis Nani oldu. İşte Karadeniz devinin transfer gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Luis Nani Orlando’dan Ayrılmayı İstiyor

Daha önce Çubuklu formayı terleten Luis Nani, Trabzonspor’un transfer listesinde kendisine yer buldu. Orlando’dan ayrılmak istediğini belirten deneyimli sporcu teknik direktör Abdullah Avcı’nın da dikkatini çekti.

Bordo Mavili ekibin çalıştırıcısı, bu fırsatı kaçırmak istemeyerek takımından ayrılacak sporcu için harekete geçme kararı aldı. Luis Nani, profesyonel spor kariyerine 2001 öncesinde Real SC U15 altyapısında başlamıştı.

Gervinho’nun mukavelesini feshetmek üzere harekete geçen Karadeniz devinin, Luis Nani’yi renklerine bağlamayı istediği öğrenildi. Fırtına, Gervinho’nun feshedilmesi için yaklaşık olarak 1 milyon Euro ödeyebilir.

Luis Nani Fiziksel Formunu Koruyor

Orlando ekibiyle vedalaşan 35 yaşındaki Luis Nani, hala fiziksel formunu had safhada tutuyor. Bu sayede Bordo Mavili kadroya yakışacağı düşünülen deneyimli sporcu, yeşil sahada harikalar yaratabilir.

Ocak ayındaki transfer dönemi için çalışmalarına dur durak bilmeksizin devam eden Karadeniz devi, Luis Nani’nin takıma gelmesini risksiz bir transfer olarak değerlendiriyor.

Fırtına, mali açıdan kendisini zorlamayacak yetenekli bir sporcu arıyor, bu açıdan Portekizli sol kanat oyuncusu ideal bir seçenek olabilir. 2019’dan beri Amerikan takımı Orlando City SC’da forma giyen Luis Nani, 17 Kasım 1986 tarihinde Yeşil Burun Adaları’nda dünyaya geldi. 1,77 metre boyundaki sporcunun güncel piyasa değerinin yaklaşık olarak 2 milyon Euro olduğu düşünülüyor.

Çift ayağını da kullanabilmesi aynı zamanda teknik direktör Abdullah Avcı için de büyük bir avantaj olacak. Luis Nani sol kanat mevkiinin yanı sıra sağ kanat ve forvet arkasında da bir o kadar başarılı.