TRABZONSPOR’DA TRANSFER ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Bordo mavili takım Trabzonspor Süper Lig’de geride kalan 12 haftada topladığı 30 puanla zirvenin tek sahibi olan takım devre arası transfer dönemi yaklaşırken transfer listesi de belli olmuş durumda.

Karadeniz ekibi Trabzonspor takımda eksik ve aksayan bölgelerini belirleyen takım ocak ayı transfer döneminde devre arasında kadrosunu güçlendirmeye hazırlanıyor.

Bordo mavili takım transfer listesinde ilk takviye yapılacak olan bölgesi sol bek oldu. Transfer listesi şekillenen bordo mavili takım Sivasspor’un sol beki Uğur Çiftçi ve Juvestus’lu Luca Pellegrini ‘yi devre arasında kadrosuna katmaya çalışacaklar.

LİDER’DE İLK HEDEF SOL BEK TRANSFERİ

Süper ligde lider olarak yoluna devam eden Karadeniz fırtınası bordo mavili ekip Trabzonspor devre arası transfer dönemine hazırlanıyorlar.

Süper lig’ in zirvesinde yer alan bordo mavili takım Trabzonspor verilen milli arada hem iç hem dış transferde çalışmalarını yoğunlaştırmış durumdalar.

SOL BEK İÇİN İLK İSİM UĞUR ÇİFTÇİ

Bordo mavili takımın ilk hedefi ise bir sol bek kadroya katmak. Bunun içinde çalışmalarını sürdüren Karadeniz ekibi ilk olarak listesine yerli oyuncu olarak Sivas’ın sol beki 29 yaşındaki oyuncusu Uğur Çiftçi oldu. 29 yaşındaki savunmacı oyuncu Uğur Çiftçi takımı Sivasspor ile 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.

29 yaşındaki sol bek Uğur Çiftçi bu sezon takımı Sivasspor ile süper lig de hiç maç kaçırmadı. Süper lig deki 12 karşılaşmada da forma giyen 29 yaşındaki oyuncu Uğur Çiftçi 1 asist katkısı sağladı. 12 maç sonun da ise tecrübeli savunmacı 1 sarı kart ve 1 de kırmızı kart gördü.

Sivasspor da çok iyi bir maç istikrarı yakalayan oyuncu bordo mavili takımın sol bekin deki kötü performansı ile eleştiri oklarına maruz kalan isim İsmail Köybaşı sonrasında hem yerli oyuncu olması hem de süper lig’ i yakında tanıması nedeni ile transfer de sol bek de ilk isim olmuş durumda.

Geçen sezon ise süper lig de Sivasspor ile 35 karşılaşmada forma giyen 29 yaşındaki oyuncu Uğur Çiftçi 3 asist katkısı yaptığı takımı ile 6 sarı kart görmüştü.

29 yaşındaki sol bek Uğur Çiftçi takımı ile 2023 yazına kadar sözleşmesi bulunurken güncel piyasa değeri ise 2 Milyon Euro civarında görünüyor.

SOL BEK İÇİN İKİNCİ İSİM LUCA PELLEGRİNİ

Bordo mavili takım Trabzonspor ‘ un sol bekte transfer etmek istediği ikinci isim ise 22 yaşındaki genç oyuncu Luca Pellegrini oldu.

Karadeniz ekibi genç oyuncu Luca Pellegrini bu yaz transfer döneminin de başında çok istemesine rağmen alamadığı oyuncu için devre arasında İtalyan ekibi Juventus ile bir kez daha masaya oturması bekleniyor.

Juventus ‘da mutsuz olan genç oyuncu devre arsında takımdan ayrılmaya sıcak bakıyor.

22 yaşındaki sol bek Luca Pellegrini 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunurken 7 Milyon Euro civarında bir değeri var.