Trabzonspor’da Tek İstek Sol Bek: Oscar Dorley

Milli araya büyük bir moral sevinci ile giren Trabzonspor ekibi, Süper Lig’in son haftasında Yukatel Kayserispor ekibiyle karşı karşıya gelmiş ve 2-1 skoruyla galibiyet yaşamıştı.

Bu galibiyetin ardından sıralamada 2. Sırada kendisine yer bularak ve yenilmezlik serisine devam ederek milli araya giren Trabzonspor ekibi, gözünü sol bek arayışına dikti. Ocak ayı için tek bir transfer gerçekleştirmeyi planlayan başarılı ekip, sol bek ihtiyacını karşılaşmak istiyor.

Teknik direktör Abdullah Avcı önderliğinde ilerleyecek transfer çalışmalarında ilk kural gelecek oyuncunun 97 ve üzeri doğumlu bir oyuncu olması… Türkiye Futbol Federasyonu’na göre 14 yabancı oyuncudan en az bir tanesi bu tarihten önce doğmalı ve transfer bu yüzden bu yaş aralığında olmalı…

Yaz transfer döneminde de aynı arayışta olan Trabzonspor ekibi, Juventus ekibinden Pellegrini ve Valencia ekibinden de Lato’ya teklif götürmüş fakat her iki oyuncudan da olumsuz yanıt almıştı.

Devre arasında sadece sol bek arayışı olan ekibin, bu doğrultuda bir liste yaptığı ve listede en çok ön plana çıkan ismin ise Slavia Prag ekibinde formasını terleten oyuncu Oscar Dorley…

Oyuncunun Menajeri İle Temas Kuruldu

Devre arası transferi için vakit kaybetmek istemeyen Trabzonspor yönetimi, Oscar Dorley’in menajeri ile temas kurmakta gecikmedi. Bu doğrultuda Dmitry Vinokurov isimli menajerin, milli arada İstanbul’a gelmesi bekleniyor.

Sürecin olumlu ilerlemesi dahilinde ise Devre arasında Slavia Prag ekibiyle temasın sıklaştırılması ve transferde ilerleme sağlanması bekleniyor.

Güncel Piyasa Değeri 3.5 Milyon Euro

1998 doğumlu olan Oscar Dorley, Liberya’da dünyaya geldi ve kariyerine kendi ülkesinin ekiplerinden Club Breweries’te başladı. Trakai, Slovan Liberec ve Riteriai ekiplerinde sırasıyla forma giyen Dorley, son olarak Slavia Prag ekibinde formasını terletmeye başladı.

23 yaşındaki sol bek oyuncusunun Slavia Prag ekibiyle sözleşmesinin 2025 yılında son bulacağı biliniyor. Oyuncunun şu an için bilinen güncel piyasa değeri ise 3.5 milyon Euro…

Başarılı oyuncunun kariyerine nasıl devam edeceği merak edilirken Trabzonspor ekibi ile yollarının birleştirilmesi dört gözle bekleniyor.