Sörloth

Trabzonspor’da Sörloth Bilmecesi

 Trabzonspor’da Sörloth Bilmecesi

Süper Lig takımlarından Trabzonspor takımının oyuncusu Alexander Sörloth Türkiye’de ve takımı ile birlikte olması gerekirken ülkesi Norveç’ten geri dönmedi.

Norveç Milli Takımı ile Kuzey İrlanda arasında oynanan maçta ülkesini temsil eden oyuncu akşam saatlerinde dönüş yapacağını söyledi. Gelmesi gereken saatte Türkiye’de olmayan oyuncu dönmediği gibi yapılan telefon aramalarında telefonları açmadı.

Oyuncunun çalışmalara katılmadığı noter ile tespit edildi. Trabzonspor ile Norveçli oyuncunun FIFA’lık olacağına kesin gözü ile bakılırken kulübün yasal haklarını kullanacağı açıklandı.

Trabzonspor’un oyuncu ile 1 yıllık daha kiralık sözleşmesi bulunuyor. Ayrıca oyuncuyu 6 milyon Euro’ya satın alma hakkı da bulunuyor.

Eddie Newton Oyuncuyu Kadrodan Çıkardı

Trabzonspor takımının teknik direktörü Eddie Newton tarafından Beşiktaş ile yapılacak olan ligin ilk maçında ülkeye geri dönmeyen Alexander Sörloth ilk 11’den çıkarıldı.

Oyuncunun ülkesine milli maç için gitmesi ve geri dönmemesi teknik adamın tüm olanlarını alt üst etti. Ligin ilk ve en önemli maçlarından birine çıkacak olan takımın kadrosunda son anda değişikliğe gidildi.

Güncel Yazılar