TRABZONSPOR’DA SAKATLIK ŞOKU

Süper Lig’de Konyaspor’u misafir eden bordo mavili Trabzonspor’da Abdülkadir Ömür sakatlanarak sahayı sedyeyle terk etti. Genç futbolcu sezonu kapattı. Süper Lig’in 20. haftasında Trabzonspor, Konyaspor’u misafir etti.

Müsabaka 1-0’lık bordo mavili ekip Trabzonspor liderliğinde devam ederken İttifak Holding Konyasporlu futbolcu Ömer Ali Şahiner’in yaptığı müdahalenin ardından yerde kalan yetenekli futbolcu Abdülkadir Ömür sakatlanarak sedyeyle oyun alanını terk etmek zorunda kaldı.

Abdülkadir Ömür sahayı sedyeyle terk ederken yerine Flavio oyuna dahil oldu. Sağ ayak bileğinde kırık tespit edilen 21 yaşındaki genç oyuncu yaşamış olduğu ağır sakatlığın peşinden sezonu kapattı.

Trabzonspor Kulübü genç oyuncunun sıhhat durumuyla alakalı yapmış olduğu açıklamada Kulüp doktoru Hakan Çelik, Abdülkadir Ömür’ün sıhhat durumuyla alakalı kabiliyetli oyuncu Abdülkadir Ömür’ün Konyaspor karşılaşmasında almış olduğu darbe kararı sağ ayak bileğinde lateral malleolde kırık oluştuğunu, star futbolcunun tedavisinin planlandığı belirtildi.

FIRTINA’DA BİRLİKTELİK MESAJI

Bordo-mavili kulüp tarafınca paylaşılan videoda, 3-1 kazanılan yeşil beyazlı ekip İttifak Holding Konyaspor maçı öncesi görüntüleri ve teknik direktör Abdullah Avcı’nın motivasyon konuşmasının yanı sıra, karşılaşmada sakatlanan Abdülkadir Ömür’ü ekip dostlarının hastanede ziyaretinden görüntülere yer verildi. Ayrıca videoda, bordo-mavili futbolcuların sakatlanan ve hastaneye kaldırılan Abdülkadir Ömür’ün ziyaretine de yer verilirken, genç oyuncunun da burada çok moralsiz olduğu görüldü

ABDULLAH HOCADAN BERAT AÇIKLAMASI

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Göztepe maçı öncesi Berat Özdemir transferiyle alakalı konuştu. Avcı, bu geçirme için yönetime talepte bulunduğunu, oyuncunun Trabzonspor’u tercih etmesi, Abdullah Avcı ile çalışmak istemesinin kendisi için kıymetli bulunduğunu anlatım etti.

Berat’ın hedefinin Avrupa’ya gitmek bulunduğunu kaydeden Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, oyuncunun hedefleri içinde Trabzonspor takımında forma giymek, ondan sonra Avrupa Şampiyonası’nda oynamak ve ondan sonra da Avrupa’ya gitmenin bulunduğunu belirtirken, Yusuf Yazıcı, Okay iyi mi gittiyse Berat’ın da Avrupa’da top koşturabileceğini, futbolcunun oldukça akıllı, parlak zeka ve oyun bilgisi olan bir futbolcu bulunduğunu belirtti.

Oyuncunun Bordo mavili formayı giydirilmiş olduğu sürece daha da gelişeceğini laflarına ekleyen Avcı, Trabzonspor camiasına hayırlı olması temennisinde bulundu.