Trabzonspor’da Hedef Galibiyet

2020-21 sezonunda takımın başına teknik direktör Abdullah Avcı’yı getiren ve 2021-22 sezonunun planlamasını çok önceden yapmaya başlayan Trabzonspor, bu çalışmaların meyvelerini topluyor. Bordo mavili takım, ligin 12. Haftasının sonunda 30 puanla liderlik koltuğuna oturuyor.

Trabzonspor, 13. Haftada konuk edeceği Gaziantep FK’yi de mağlup etmesi durumunda Galatasaray ve Beşiktaş’ın kaybettiği haftada zirvede iyice rahatlayacak. Bordo mavili takım, Gaziantep FK’yi mağlup etmesi durumunda 15 yıl sonra ilk 13 haftadaki en iyi performansını gösterecek.

Fırtına Rekora Koşuyor

Bordo mavililer, Gaziantep FK karşısında iyi bir oyunla net bir galibiyet alarak galibiyet serisini altı maça çıkarmak ve 2005-06 sezonunda 13 maçta 35 puan toplayan Fenerbahçe’nin ardından 13. Hafta itibariyle en fazla puan toplayan ikinci takım olmak istiyor.

Bordo mavili takım, 1995-96 sezonunda Şenol Güneş yönetiminde ilk 13 haftada 35 puan toplamayı başarmıştı. Trabzonspor, evinde oynayacağı maçta Gaziantep FK’yi mağlup etmesi durumunda 25 yıl sonra ilk 13 hafta itibariyle en fazla puan topladığı sezonu yaşayacak.

Teknik direktör Abdullah Avcı’nın takımla yaptığı maç önü toplantısında oyunculara bu rekorlardan bahsettiği öğrenildi. Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, Gaziantep FK maçının toplantısında yaptığı konuşmada oyunculara her şeyi görebileceklerini ve bu maç için ekstra bir motivasyona ihtiyaçları olmadığını, Gaziantep FK karşısında stadın tam kapasite açık olacağını ve taraftarın takımı destekleyeceği maçta galibiyetten başka bir sonuç beklemediğini ifade etti.

Avcı Ciddiyeti Bırakmıyor

Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı’nın tesislerde ciddiyetsizliğe yer vermediği öğrenildi. Abdullah Avcı, on ikinci hafta sonunda Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın on, Galatasaray’ın ise 9 puan önünde olan takımını çok sıkı bir şekilde çalıştırdığı öğrenildi.

Medipol Başakşehir’de görev yaptığı dönemde de puan farkını açan ancak sonra geriye düşen Abdullah Avcı’nın böyle bir durumu Trabzonspor’da yaşamak istemediği öğrenildi. Trabzonspor’un teknik patronu, takımını her maça aynı ciddiyetle hazırlıyor.

Abdullah Avcı’nın tesislerde ciddiyetsiz davranışlara çok sert tepki verdiği öğrenildi. Trabzonspor’un başında ilk lig şampiyonluğunu yaşamak isteyen Abdullah Avcı’nın ciddiyetsiz hareketlerde bulunan oyuncuları antrenman sırasında çok sert bir şekilde uyardığı ve ciddiyetsizliğe tahammül etmeyeceğini her fırsatta dile getirdiği biliniyor.

Hedef Devre Arasına Kayıpsız Girmek

Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, takımının Avrupa’da mücadele etmemesinin kendilerine bir avantaj sağladığının farkında. Tecrübeli teknik direktörün bu avantajı sonuna kadar kullanmak istediği ve devre arasına minimum puan kaybıyla girmeyi hedeflediği öğrenildi.

Avcı, oyuncularıyla yaptığı görüşmelerde bazı rakiplerinin Avrupa defterinin devre araısında kapanabileceğini ve bu takımların lige daha iyi bir performans gösterebileceğini dile getirdi. Avcı, bu nedenle devre arasına kadar toplayabilecekleri kadar puan toplayıp ligin ikinci yarısında daha rahat etmeyi hedefliyor.

Trabzonspor’un teknik patronu, devre arasına kadar oynanacak 7 maçta en az 18 puan toplamayı hedefliyor.