Trabzonspor’da Hazırlık ve Önlem Dönemi

Trabzonspor’da Bakasetas ve Nwakaeme için bir hazırlık ve önlem dönemi başlamış gibi görünüyor. Bordo Mavililerde sakatlıkları nedeniyle oynayamayan birçok oyuncu vardı, futbolcuların bazısı iyileşmiş kimisi iyileşme sürecindeydi.

Göztepe maçında oynayamayan bazı sakat futbolcular vardı. Bakasetas ve Nwakaeme oyuncuları da bu sakatlanan futbolcular arasındaydı. Sağlık ekipleri adeta sakatlanan oyuncular için seferber oldular. Trabzonspor’un başarılı Teknik Direktörü Abdullah Avcı seferberliğe başladı.

Trabzonspor’da oynayan bazı sakatlık geçiren oyuncular iyileşme sürecindeydi. İki tane takımdaki kilit diye hitap edilen oyuncuların Bakasetas ve Nwakaeme’nin bir sonraki maça hazırlıklı olmasını Avcı istedi ve bu konuda hazırlıklara başladı.

 Abdullah Avcı, Bakasetas ve Nwakaeme’yi kilit oyuncular olarak isimlendirdi ve takım için çok önemli olduklarını ifade etti. Rize mücadelesine kadar iki kilit oyuncunun mutlaka yetiştirilmesi ve hazırlıklı olmasını isteyen Avcı, gerekli önlemleri de aldı.

Bakasetas ve Nwakaeme’nin Hazırlıkları

Trabzonspor’da sakat olan tüm oyuncular iyileşme sürecinde ve hızlı bir şekilde sağlıkları düzeliyor. Abdullah Avcı sonraki maça kilit olarak gördüğü iki ismin mutlaka hazırlanması gerektiğini düşünüyor. Göztepe maçını atlatan Bordo Mavililer kayıpsız bir şekilde günü tamamladılar.

Çaykur Rizespor maçına şu anda büyük bir şekilde odaklanan Trabzonspor, Göztepe maçı gibi Rizespor maçını da kayıpsız bir şekilde tamamlamayı umut ediyor. İzmir’de başarılı olan Trabzonspor, bu sezondaki en etkisiz ekip performasnlarından birini göstermiş oldu.

Trabzonspor teknik adamı Avcı, Nwakaeme ve Bakasetas’ı maça yetiştirmeyi planlıyor. Seferber olan sağlık ekipleri ellerinden gelen her türlü çabayı gösteriyor, futbolcuları maça uygun, hazır bir hale getirmeye çalışıyorlar.

Sol kasıkta birinci derece yaralanma olan Nwakaeme, maç hazırlıklarına katılmak için iyileşme sürecinde. Hafta içinde idman yaparak kendini deneyecek olan futbolcu Nwakaeme, durumunu daha iyi bir duruma getirmiş gibi görünüyor.

Abdullah Avcı’dan Taktiksel Hazırlıklar

Trabzonspor teknik adamı Avcı, taktiksel hazırlıkları ile kafasındaki iki ismi maçlara hazırlamayı planlıyor. Bakasetas’ın durumunun Nwakaeme’ye göre daha iyi durumda olduğu bilgisi gelen son haberler arasında yer alıyor.

Adalesinde gerilme olan Bakasetas, tedavi oluyor ve hızlı bir şekilde iyileşme sürecinde, maça hazır olabilmek için genç futbolcu hafif tempoda çalışmaya bile başladı.