Trabzonspor’da Gündem Sol Bek

Süper Lig’in namağlup lideri Trabzonspor’da yaşanan sakatlıklar, verim alınamayan oyuncular ve kadronun daralması ihtimali gibi sebeplerden ötürü devre arasında eklemeler yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Gervinho’nun sakatlanarak sezonu kapatması nedeniyle sağ kanata bir transfer yapması kesin gözüken Trabzonspor’da İsmail Köybaşı ve Stefano Denswill’in istenilen seviyelere ulaşmayan performansları nedeniyle sol beke de bir transfer yapılması planlanıyor.

Bu sezon en çok sol bek bölgesinden problem yaşayan ve devre arasında yapacağı transferle birlikte bu sorunu aşmak isteyen Trabzonspor’da birçok isim gündeme gelirken, basına yansıyan son iddialara göre Bordo Mavililer, sezon başında da ilgilendikleri Irakli Azarovi ile tekrar iletişime geçecek.

Sezon Başında Olmamıştı

Gözlemcilerin çok yüksek potansiyelli bir oyuncu olduğunu ve transfer edilmesi gerektiğini ısrarla belirttikleri Irakli Azarovi ile ilgili olarak Trabzonspor’un oyuncunun kulübü Dinamo Batumi ile temasa geçtiği ifade edilmiş ancak Gürcistan temsilcisinin yapılan her yeni görüşmede istediği fiyatı arttırması nedeniyle transferin gerçekleşmediği aktarılmıştı.

Bu sezon kadrosuna yabancı kuralını da düşünerek İsmail Köybaşı’nı katan Trabzonspor, bu bölgede bir türlü istediği seviyeye ulaşamadı ve bu durum zaten problemli olan savunma hattının daha da zayıflamasına neden oldu.

Bu nedenle transfer sezonu açıldığı anda sol bek ile ilgili çalışmalar yapması beklenen Bordo Mavililerde, yaz transfer döneminde izlenen Luca Pellegrini, Cristian Tello gibi isimlerle birlikte Irakli Azarovi de gündeme geldi.

1.79 boyunda ve 19 yaşında olan oyuncuyu kadrosuna katarak sol beki ona teslim etmek isteyen Trabzonspor’da oyuncunun genç yaşına rağmen Milli Takım tecrübesinin de olması ve birden çok pozisyonda oynuyor olması ilgi çekiyor.

Kulübüyle bu sezon çıktığı 32 lig maçında 3 gol ve 5 asistlik katkı yapmayı sağlayan Azarovi’nin transferinin gerçekleşmemesi durumu gözetilerek başka oyuncularla da temasa geçildiği belirtiliyor.

Uğur Çiftçi Trabzon’a Yakın

Trabzonspor’un kesin olarak transfer yapacağı bilinen sol bek bölgesinde geçmişte ilgilendiği isimleri tekrardan gözden geçireceğini tahmin etmek güç değil. Yaz transfer döneminde çok ciddi bir şekilde ilgilenilen Cristian Tello’nun takımda mutsuz olması ve kontrat senesinde olması nedeniyle Real Betis ile temaslara geçen Bordo Mavililerde, benzer bir durumda olan Juventus’un 22 yaşındaki sol beki Luca Pellegrini ile de görüşülmeye başlanabilir.

Bu oyuncularla birlikte, Karadeniz temsilcisi, tekrardan sol bek konusunda sorun yaşamamak ve transfer süreçlerinde zaman kaybetmemek adına Sivasspor’da forma giyen Uğur Çiftçi ile de dirsek temasında bulunuyor.

Sivasspor forması altında oldukça başarılı bir performans sergileyen ve ligin öne çıkan sol bek oyuncularından biri olan Uğur’u takıma katmak açısından yapılan görüşmelerde oldukça ilerleme kaydettiği iddia edilen Trabzonspor’da devre arasında bu bölgeye gelecek ismin kim olacağı şimdiden merak konusu.

Trabzonspor, zaten oldukça iyi oturttuğu takım iskeletine yapacağı değerli eklemelerle birlikte şampiyonluk yolundaki gücünü daha da arttıracak gibi duruyor.