Trabzonspor’da Ertuğrul Doğan Dönemi Başladı

Süper Lig’ in son şampiyonu bordo mavili takım Trabzonspor’ da bu sezon işler planladıkları gibi gitmeyince önce takımın tecrübeli teknik patronu olan Abdullah Avcı ile yollar ayrıldı.

Mali açıdan da zor günler geçiren bordo mavili takım da sportif açıdan başarıda gelmeyince kulüp eski başkanı Ahmet Ağaoğlu aldığı karar ile istifa ederek Trabzonspor’u seçime götürme kararı almıştı.

Bordo mavili takım Trabzonspor’ da yapılan Olağanüstü Genel Kurulun’ da tek aday olarak başkanlığa aday olan Ertuğrul Doğan Karadeniz ekibinin Trabzonspor kulübünün 18. Başkanı olarak seçildi.

Hayri Gür Spor Salonu’nda iki gün süren ve tek listenin yer aldığı genel kurulda Ertuğrul Doğan oy kullanma hakkı olan 9 bin 278 üyenin tamamının katılmadığı seçim de 19 sandıkta toplamda 919 oy alarak 20 aylığına bordo mavili takım Trabzonspor ‘un yeni başkanı oldu.

Trabzonspor Ertuğrul Doğan İle Yeni Bir Hikaye Başlıyor

Bordo mavili takım Trabzonspor ‘ da yapılan Olağanüstü Genel Kurulu’nda tek aday olarak başkanlığa aday olan Ertuğrul Doğan Karadeniz ekibinin Trabzonspor kulübünün 18. Başkanı olarak seçildi.

Trabzonspor’ un yeni başkanı Ertuğrul Doğan 2000’ li yılların başında Doğan Akaryatı adı ile madeni yağ ve akaryakıt alanında iş hayatına atılmıştı.

Trabzonspor ile yeni bir hikayeye başlayan Ertuğrul Doğan Evli ve iki çocuk babası aynı zamanda Trabzon Sanayici İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu, Oltan Vakfı Yönetim Kurulu üyesi ve Trabzon Ticaret Odası’nda başkan yardımcılığı görevlerini yerine getirmiştir.

Yeni bir hikayeye başlana bordo mavili takım Trabzonspor ‘da sezonun geri kalanı nasıl devam edecek? Takımın başında kim görev alacak? Ödemeler nasıl yapılacak gibi birçok soru işareti de beraberinde gelmişti.

Karadeniz ekibinde yeni bir sayfa açan Ertuğrul Doğan kolları sıvayarak bordo mavili takımı yeniden ayağa kaldırmak için çalışmalarına da başladı.

Yeni başkan Doğan Ertuğrul’ un yönetim kurulunda yer alan isimler ise;

Asil Üyeler: Zeyyat Kafkas, Ali Haydar Gedikli, Sami Karaman, Kemal Ertürk, Serkan Kılıç, Nevzat Kaya, Faruk Hacıhaliloğlu, Yahya Karahasan, Taner Fikret Saral, Coşkun Öztürk, Ahmet Beşir, İbrahim Şahinkaya, Derviş Köz, Birhan Emre Yazıcı

Yedek Üyeler: Ceyhun Eskici, Hüseyin Ekşi, İmdat Yılmaz, Fatih Solak, Selim Burak Özdemir, Mustafa Atmaca, Ali Beyazlı yer alıyor.

Sezon Sonuna Kadar Orhan Ak İle Yola Devam Edilecek

Bordo mavili takım da en çok merak edilen soru işaretlerinden biriside takımın başına hangi isim geçecek. Birçok ismin ortaya çıkması ile kafa karışıklığına neden olan bu konu da yeni başkan Doğan Ertuğrul noktayı koydu.

Karadeniz ekibinde Abdullah Avcı sonrasında takımın başına geçen Orhan Ak sezon sonuna kadar bordo mavili takım ile süper lig de kalan maçlara çıkarak takımın sezon sonuna kadar teknik direktörlük görevini üstlenecek.